Covıd-19 Sırasında işletme Sahibi Olarak Verimliliğinizi Nasıl Artırabilirsiniz

Dünya çapında çok sayıda işletme sahibi, COVID-19 çağında nasıl iş yapacaklarını yeniden düşünmek zorunda kaldı. Bununla birlikte, birçoğu kesinlikle başarılı dönüşüm belirtileri gösterirken, üretkenliğin durgunlaşmasına ve hatta önemli ölçüde yavaşlamasına izin veren birçok kişi var, diyor küçük işletme uzmanı move-offshore.co .

Mevcut pandeminin (umarım) yakında geçeceğini akılda tutarak, bugün ve Covıd gittikten sonra verimliliğinizi artırmak için birkaç iyi ipucu var. Onlar hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Sanal Asistan Hizmetleriyle İş Ortağı Olun

Günümüzün teknolojik gelişmeleri hayatımızı birçok yönden geliştirdi ve mevcut en yeni araçlardan biri sanal asistan hizmetlerinden geliyor. Sanal asistanlar, ihtiyaç duyduğunuz kadar veya çok az mevcut olan yetenekli profesyonellerdir ve bunlar nihai çok görevli kişilerdir.

Basitçe söylemek gerekirse, işletmenizin daha verimli çalışmasına yardımcı olarak sanal asistan hizmetleri hayatınızı kolaylaştırır. Mevcut iş yükünüz biraz bunaltıcıysa, sizin veya ekibinizin vaktinden daha fazla gerekli evrak işi varsa, geleneksel bir tam zamanlı çalışanı işe almaya gücünüz yetmiyorsa veya şu anda sahip olmadığınız becerilere sahip birine ihtiyacınız varsa, kesinlikle bir sanal asistan hizmetiyle çalışmayı düşünmelisiniz.

İki liste yapın

İşletmenizin şu anda nasıl çalıştığını ciddiye almak için zaman ayırın ve çalışma şeklinizi değiştirmeniz gerekebileceği gerçeğine açık fikirli olun. Kesinlikle kısa vadeli hedefler için bir listeye ve uzun vadeli hedefler için bir listeye ihtiyacınız var, ardından görevlere öncelik verin.

Ve bu uygulama sadece sizin için değil. Personelinizin görevde kalmalarını ve öncelikli işleri zamanında tamamlamalarını sağlamak için bir liste hazırlamasını sağlayın, böylece daha verimli bir çalışma ortamı elde edin. Ancak, gerçekçi hedefler belirlemeniz ve baştan sona destek sunmanız gerekir. Ne yazık ki, her bir çalışana bir görev listesi atayamaz ve her şeyin mükemmel bir şekilde yapılmasını bekleyemezsiniz.

Delegasyondan Yararlanın

Muhtemelen işin her yönü üzerinde kontrole sahip olmak isteseniz de, gerçek şu ki, sorumluluğu devretmenin daha iyi olduğu alanlar var. Özellikle de daha önemli konulara odaklanmanız için sizi özgür bırakabiliyorsa.

Elbette, işi devretmekle ilgili bir risk unsuru vardır, ancak işyerinde sorumluluk, iş tatminini sürdürmek ve personelinizin moralini iyileştirmek için önemlidir. Belirli alanlarda başarılı bir sicili kanıtlanmış çalışanlarınıza güvenmeyi ve sorumluluğu onlara devretmeyi ve gerektiğinde performans göstereceklerine güvenmeyi öğrenin.

İş için doğru araçları kullanın

Çalışanların verimli performans gösterebilmeleri için doğru araç ve gereçlere ihtiyaçları vardır. Günümüzün yüksek kaliteli ekipman ve programları, yalnızca işgücünüzle değil, şirketinizin nasıl algılandığıyla da büyük bir fark yaratabilir. Aramaları sürekli olarak bırakan eski bir telefon sistemi kullanıyorsanız veya ofis yazıcısının bir işi tamamlaması sonsuza kadar sürüyorsa, üretkenlik üzerinde çok olumlu bir etkisi olabileceğinden yükseltmeye gitmeyi düşünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir