Küçük işletmenizde çalışan verimliliğini artırmak için 7 ipucu

İşte çalışanlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak en iyi 7 ipucu.

1. Onlara Artan Sorumlulukla Güvenin

Çalışanlara karşı daha sorumlu işleri sildikçe, kendilerini önemli ve şirketin önemli bir parçası olarak hissederler. Bu, işyerinde yeni şeyler öğrenmelerine yardımcı olacak ve aynı zamanda şirketiniz için daha fazla çalışmaya motive edecektir.

2. Onları işyerinde fişten çekmeye Teşvik Edin

Akıllı telefonlar işte büyük bir dikkat dağıtıcıdır, bu nedenle çalışanlarınızı fişten çekmeye ve işe konsantre olmaya teşvik edin. İşyerinde akıllı telefon kullanımına karşı herhangi bir kural uygulamayın, ancak çalışanlarınızı bu alışkanlığı takip etmeye motive etmeyi bir noktaya getirin. Şimdi ve sonra barışçıl bir şekilde yetişmek için kısa molalar vermelerine izin verin.

3. Rahat Çalışma Koşulları Sağlayın

% 100 konsantrasyonla çalışmak için insanların rahat bir işyerine ihtiyacı vardır. Ergonomik olarak tasarlanmış mobilyalar, rahat bir çalışma sıcaklığı ve iyi aydınlatma sağladığınızdan emin olun. Çalışanların zihinlerini tazelemeleri ve işe geri dönmeleri için ofiste bir dinlenme alanı da bulunmalıdır.

4. Doğru Araç ve Gereçleri Sağlayın

Her işletmenin süreci daha hızlı hale getirebilecek belirli araç ve gereçlere ihtiyacı vardır. İnsanları belirli tekrarlayan görevler için işe almaktan kaçınabileceğiniz ve bir yazılım yardımıyla halledebileceğiniz için sadece zamandan değil paradan da tasarruf edeceği için önemlidir. Hesap yönetimi yazılımı gibi araçlar, iş ilerlemesini hızlandıracak birden çok bölüm, konum ve temas noktasında satış süreçlerini yönetmeye yardımcı olabileceğinden işletmeler için önemlidir.

5. Gerçekçi Hedefler Belirleyin

Çalışanlarınızı daha üretken hale getirmek için, onları işe yüklemek bir çözüm değildir, çünkü gerçekçi olmayan bir hedefe ulaşmada yardımcı olmaktan ziyade yalnızca onları strese sokacaktır. Gerçekçi hedefler belirlemelerine yardımcı olun, böylece odaklanıp ona ulaşmak için çalışabilirler.

6. Olumlu Pekiştirme Pratiği Yapın

Çalışanlarınızı daha çok çalışmaya teşvik etmek ve çabaları için onları takdir etmek, işyerinde pozitif enerji getirmenin harika bir yoludur. Bu, işyerinde iyi bir hava yaratacak ve çalışanlarınızı firma için daha çok çalışmaya yönlendirecektir.

7. Çalışanlara Esneklik Kazandırın

Çalışanlara iş ve yaşamlarını bütünleştirme özgürlüğü verildiğinde maksimum üretken oldukları kaydedilmiştir. Bu şekilde daha iyi bir kişisel yaşamları olur, bu da daha az stresli oldukları ve işte daha üretken olabilecekleri anlamına gelir.

Onlara Gerekli Olanakları Sağlayın

Çalışanlar, kendileri ve yakın aileleri için sağlık sigortası, seyahat ücretleri ve işte ücretsiz yemek sağlanması gibi temel olanaklarıyla ilgilenen bir firmada kalmayı tercih ederler. Bu tesisler işyerini daha olumlu hale getirecek ve çalışanları elde tutmanıza yardımcı olacaktır.

Çalışanlarınıza şirketteki pişmanlıklarını ne kadar takdir ettiğinizi gösterin ve onlara şirketteki ihtiyaçlarını hissetmeleri için yeterli esneklik ve şükran gösterin. Çalışanlarınızdan maksimum üretkenlik elde etmenin en iyi yolu, onları küçük işletmenizin bir parçası olmaktan mutlu hissetmelerini sağlamaktır.

Küçük bir işletmenin başarısı için çalışanlarının üretken olması esastır. Küçük işletmeler aşırı insan gücü işe alma kapasitesine sahip değildir, bu da işi başarılı kılmak için mevcut çalışanların oldukça üretken olmaları gerektiği anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir