Can sıkıntısından kaçmak için eğlenceli bir yol mu arıyorsunuz? Kaçış Odaları belki de en iyi bahistir

COVID-19 salgını tüm bu yılı uzattı ve çoğu insanı çoğu zaman içeride kalmaya zorladı. Evet, çoğumuz bacaklarımızı germek ve temiz hava solumak için dışarı çıkıyoruz, ancak sosyal mesafeyi koruma konusunda sürekli uyanık olmanız ve dışarıda maske takmanız gerektiğinde bu da zorlaşıyor.

İnsanlarla dolu kapalı bir oda enfekte olma riski yüksek olduğundan, eğlence için sinemaya gitmek artık bir seçenek değil. Kendi arka bahçenizde takılmak veya arka arkaya Netflix şovlarını izlemek dışında başka bir eğlence tarzınız yok gibi görünüyor. Aynı şeyleri uzun süre yapmak bile zihninizi donuklaştırabilir ve enerjiniz düşük hissetmenize neden olabilir.

Öte yandan, hayatınızın monotonluğunu kırabilir ve ailenizle birlikte bir kaçış odasını ziyaret edebilirsiniz, bu da sizi gerçekten harekete geçirebilir.

Kaçış Odası Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, oyunun tüm konsepti, anahtarı bulmak için belirli bir süre içinde çözülmesi gereken ipuçları ve bulmacalarla dolu bir odaya kilitlenmek için bir oyuncu ekibinin kaydolmasıdır. kapının kilidini açabilir ve odadan kaçmanıza yardımcı olabilir. Çoğu oyun bir saat sürer ve aralarından seçim yapabileceğiniz farklı temalı oyunlar vardır.

Neden bir Kaçış Odasını Ziyaret Etmelisiniz?

Kaçış odası sadece eğlenceli bir oyun değil, aynı zamanda birçok sağlık yararına da sahiptir, bu nedenle her hafta sonu veya ayda en az iki kez bir kaçış odasını ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Özellikle pandemi döneminde, çoğumuzun aklımızdan sıkıldığı zamanlarda, gerçek hayatta bulmaca çözmenin heyecanı, sadece bir çevrimiçi video oyunu oynamaktan çok daha eğlenceli. Ayrıca odadaki ipuçlarını ararken bir saatlik fiziksel aktivite elde edersiniz. Kaçış odası oynamanın bir diğer faydası da ailenizle kaliteli eğlenceli zaman geçirmeniz ve oyunu kazanmak için ekip çalışması yapmanızdır. Genel olarak, kaçış odası, bu kadar zor zamanlarda alabileceğiniz en iyi zihin egzersizlerinden biridir.

Size en yakın kaçış odasını nasıl buluyorsunuz?

Paranoya Arayışı gibi en iyi kaçış odasını bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekiyor. Arama motorunuzda ‘Yakınımdaki kaçış odasını’ arayın ve size en yakın kaçış odalarının bir listesini alacaksınız. Birini ziyaret etmeden önce temel çalışmalarınızı yapın ve kullanıcı yorumlarını okuyun. Pandemi sırasında sizin ve ailenizin güvenliği için tüm önlemleri aldıklarından emin olmak için çevrimiçi web sitelerini kontrol edin. Tüm zemin çalışmaları tamamlandıktan sonra, bir kaçış odası ayırtın ve ailenizle eğlenceli ve yüksek enerjili bir öğleden sonra geçirin.

Pandemi Sırasında Kaçış Odası Nasıl Güvenlidir?

Şimdi burada en önemli soruyu ele alalım. Çoğumuzun dışarı çıkmaktan korkmasının temel nedeni, virüse yakalanmaktan kaçınmaktır, bu nedenle kaçış odası gibi halka açık bir alanı ziyaret etmek sizi tedirgin edebilir. Kaçış odasında tam olarak nasıl güvende kalacağınızı anlamanız için bunu açıkça açıklayalım.

İlk olarak, kaçış odasını ziyaret etmek için çevrimiçi bir randevu almanız gerekir, bu nedenle oda rezervasyonu yaptığınızda başkaları için engellenir. Odalar, güvenliğiniz için her kullanımdan sonra tesis çalışanları tarafından iyi bir şekilde sterilize edilmiştir. Odada sadece siz ve aileniz bulunacaksınız, bu da sosyal mesafe konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına geliyor. Bu nedenle, kaçış odasında oynarken enfeksiyonu almanın tam anlamıyla hiçbir yolu olmadığı sonucuna varabilirsiniz.

Burayı fiziksel olarak ziyaret etmekte hala kendinizi rahat hissetmiyorsanız, çevrimiçi kaçış odası oyunları için rezervasyon yaptırabilir ve ailenizle birlikte evinizden çevrimiçi oynayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın