Binyıllar için gayrimenkul yatırım ipuçları: Servet oluşturmaya erken nasıl başlanır

İklim değişikliği, artan yaşam maliyeti ve azalan iş güvenliği arasında, bugünün y kuşağının bir ev satın almadan önce endişelenmesi gereken çok şey var gibi görünüyor. uygun bir seçenek haline gelir, ancak bazı endüstri profesyonelleri aynı fikirde değildir. Konut fiyatlarının genel olarak yükselişte olmasıyla birlikte, özellikle nereden satın alacağınızı biliyorsanız, gayrimenkul hala finansal özgürlüğün geleceğine yönelik sağlam bir yatırımdır. Birkaç basit kurala uyarak, piyasa meraklısı y kuşağı, emlak piyasasındaki yerlerini ayıracak bolca zamanla pekiştirebilir.

Atla

Bilinmesi gereken en önemli şey, gençliğin ve deneyimsizliğin, siz izin vermediğiniz sürece parlayan bir emlak portföyünün başlangıcını oluşturmanızı engellemeyeceğidir. Aslında, genç yaşta yatırım yapmak, finansal geleceğiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Yanınızda zamanla, bileşik faizin büyüsüyle uzun vadeli servet inşa etmek için harika bir fırsatınız olacak, ancak zaman ayırırsanız süreç çok daha kolay olacaktır…

Kendini Eğit

Yatırım dünyasında yeni olduğunuzda, jargondan süreçlere kadar her şey muhtemelen çılgınca yabancı görünüyor, bu yüzden araştırmanızı yapmak önemlidir. Bugün oluşturduğunuz bilgi tabanı size pazara girmeniz için gereken güveni ve samimiyetsiz mülk destekleyicilerinden uzak durmanız için gereken bilgi birikimini verecektir. Hatta önümüzdeki yıllarda gayrimenkul yatırımına yaklaşımınızın temelini oluşturabilir. İster borç vereninizle konuşun, ister önde gelen emlak uzmanlarına sorular sorun (örnek) veya kitaplardan ve çevrimiçi kaynaklardan alabileceğiniz tüm bilgileri içinize çekin, her eylem daha parlak bir geleceğe doğru bir adımdır.

Finansal Stratejinizi Değerlendirin

İlk kez mülk satın almadan önce, çoğu genç alıcı, geri ödeme başarısı için istikrarlı bir stratejiyi her şeyden önemli kılan ağır bir banka kredisine ihtiyaç duyacaktır. En önemli kararlarınızdan ikisi kredinizin şartları ve borç vereniniz olacaktır. İster daha düşük bir faiz oranına sahip uzun vadeli bir kredi almayı planlıyor olun, ister olabildiğince hızlı bir şekilde ödemeyi planlıyor olun, özellikle diğer alıcılar arasında popüler olduğu kanıtlanmış olan farklı borç verenlerden temin edilebilen konut kredisi tekliflerini dikkatlice değerlendirin. Örnek olarak ING Direct’i ele alalım – Lendi, ING Direct için en düşük faiz oranının ortalama 25 yıllık vadeyle% 3,59 olduğunu, dönem için oldukça düşük bir oran olduğunu, ancak alışveriş yapmanın hala sizin için en iyi kredi sözleşmesini sağlamanın en iyi yolu olduğunu ortaya koydu.

Yatırım Stratejinizi Belirleyin

Yeni yüzlü bir özenti yatırımcının bakış açısına göre, emlak piyasası şanslılar için bir yer gibi görünebilir, ancak şans ve paradan daha fazlası var. Birçok başarılı yatırımcı başarılarını güçlü planlar ve stratejiler sonucunda elde eder ve doğru yerde bir mülk seçmek kadar basit bir şeyle başlar, ancak bir sonraki adım size bağlıdır. Örneğin emlak ihalelerini denemeye değer (buraya bakın). Oyuna girdikten sonra, bir sonraki hamleleriniz daha fazla mülk satın almayı ve bunları kiracılara kiralamayı, değer katmak için yeni yerinizi yenilemeyi veya değer satılacak kadar artana kadar satın alma işleminizde oturmayı içerebilir. Bir planla başladığınız sürece emlak yatırımını ekstra cep harçlığına dönüştürmenin birçok yolu vardır.

Güvendiğiniz bir Finansal Danışmanın Yardımını Alın

Finansal stratejiniz istediğiniz kadar su geçirmez değilse, bir danışmana kaydolmak (bu makale faydaları açıklar) peşinde olduğunuz dönüm noktası olabilir. Güvenilir bir finansal danışman, mülke yatırım yapmaya hazırlanırken paha biçilmez bir kaynaktır ve seçeneklerinizi tartmanıza yardımcı olacak objektif bir kılavuzdur. Baktığınız pazarı bilen birini bulmak, tüm süreci kolaylaştırabilir ve size paha biçilmez zaman kazandırabilir, ancak daha da kritik olanı, yaş demografiniz, hedefleriniz ve zaman çizelgeniz hakkındaki bilgileridir.

Güçlü Emlak Piyasalarını Tanımlayın

Gelişen bir emlak piyasası, herhangi bir zamanda satış fiyatlarından veya piyasada listelenen ev sayısından daha fazlasıdır – bunun bölge sakinleriyle daha çok ilgisi vardır. Farklı bir nüfus, güçlü iş büyümesi ve düşük boşluk oranları, harika bir pazarı tespit etmek söz konusu olduğunda önemsizdir, bu nedenle düşündüğünüz alan hakkında biraz araştırma yapın ve mümkünse şahsen ziyaret edin. Çevredeki evlerin ve tesislerin dış görünümü gibi şeyler bile size mahalle hakkında çok şey söyleyebilir.

Gerçek şu ki, gayrimenkul, hisse senedi veya başka bir emtia satın alıyor olsanız da, yatırım dünyasında her zaman zirveler ve çukurlar olacaktır. Yine de, emlak piyasasına girmekle birlikte ortaya çıkan tüm denemeler ve sıkıntılardan sonra bile, yapabileceğiniz en değerli uzun vadeli yatırımlardan biri olmaya devam ediyor ve hatta genç başlayabiliyorsanız daha da fazlası. Sonuç olarak, yatırımlarınızla inşa edeceğiniz servet, bin yıllık bir dilek listesinin başında gelen finansal istikrarı yaratmanıza yardımcı olabilir ve buna bir fiyat koyamazsınız.

Bir yanıt yazın