Fren Çekiciliğini Artırmak için 4 Açıklama Yapma Ön Kapı Eğilimi

İnsanlar iç mekanı görmeden önce evinizin dışını görürler. Bu mantıklı, bunu tam tersi yapmak fiziksel olarak mümkün değil. Bu, sizin ve eviniz hakkındaki ilk izlenimlerinin, evinizin dışında görebileceklerine dayandığı anlamına gelir. Unutmayın, ilk izlenimler önemlidir.

Mahallenizde başka evlere bakarak yürüdüyseniz, gözlerinizin kaçınılmaz olarak ön kapıya doğru çekildiğini göreceksiniz. Çünkü burası giriş noktası ve iyi tasarlanmış bir bahçe size bu şekilde rehberlik edecek.

Tabii ki, ön kapı gözünüze çarpan şeyse, frenleme çekiciliğinizi ve potansiyel olarak mülkünüzün değerini artırmak için ön kapınızın bir açıklama yapması gerekir.

1. Kapıyı Değiştirin

Yapılacak ilk şey ön kapınıza bakmak. Yorgun veya eskiyse, değiştirmeyi düşünmeniz gerekir. Bu Parkwood kapı koleksiyonu gibi bazı çarpıcı modern örnekler mevcuttur.

Yeni bir ön kapı takmak, evinizin anında daha çağdaş görüneceği anlamına gelir. Güvenli ve davetkar olduğu kadar bakılan bir ev önerir.

Doğal olarak, bu en ucuz seçenek değildir, ancak mülkünüz için mükemmel bir yatırımdır. Ayrıca, araba yolunuza her girdiğinizde ve onu gördüğünüzde gülümseyeceksiniz.

2. Boyayın

Daha basit ve daha uygun maliyetli bir yaklaşım, mevcut kapınızı boyamaktır, diyor DIY.com . Bu, düzgün yapmak, üst katmanı çıkarmak ve orijinal kapıyı ortaya çıkarmak için orijinal kaplamayı zımparalamak anlamına gelir. Daha sonra, kapınıza boya fırçalamak için özel bir ahşap boyası kullanabilir ve bu süreçte çalışma oluşturmadığınızdan emin olabilirsiniz.

Kapınızı boyarken rengi dikkatlice düşünmelisiniz. Cesur ve parlak bir renk kapınızı öne çıkaracak. Kapının mahalle için fazla öne çıkmaması iyi bir şey.

3. Çerçevele

Ön kapınızı bir ifade parçası haline getirmenin bir başka harika yolu da onu çerçevelemektir. Ziyaretçilerin gözleri otomatik olarak ön kapıya çekildiğinden, efekti artırmak için çerçeveleme ekleyebilirsiniz.

Örneğin, kapının önünde küçük bir güverte bölümünüz veya verandanız varsa, verandanın kenarına bir kemer ekleyin. Üstte bir eğri içeriyorsa ve merkezileştirilmişse, kemer kapınızı mükemmel bir şekilde çerçeveleyecektir. Girişi bir özelliğe dönüştürür ve önemli ölçüde daha davetkar hale getirir.

4. Işık ekle

Ön kapınızın gündüz olduğu kadar gece de görüleceğini unutmayın. Kapıyı her zaman öne çıkarmanın yollarına bakmanız gerekir. Bu, ön kapı alanına ışık eklemek anlamına gelir. Ön kapının her iki tarafında bir ışık, kapının üstünde ve hemen önünde merkezi bir ışık veya kapıyı çevreleyen küçük LED’leri tercih edebilirsiniz. Tüm seçenekler kapınızın görünümünü iyileştirir.

Doğal olarak, seçtiğiniz seçenek insanlara sizin hakkınızda daha fazla şey anlatır, bu nedenle kapınızı kişisel zevkinize göre ayarlamanız önemlidir.

Bir yanıt yazın