Öğretici: Giriş Paspasınızın Bakımı Nasıl Yapılır?

İçeride olduğu kadar dışarıda da stratejik bir geçiş yerinde bulunan giriş paspası, isteyerek çömelip kokularına nüfuz eden evcil hayvanlardan bahsetmiyorum bile, çeşitli malzemelerin her türlü kirine, lekesine ve birikintilerine maruz kalıyor. Giriş paspasları yoğun kullanım için tasarlanmıştır ve bakımları yapıldıkları malzemeye ve konfigürasyonlarına bağlı olarak değişir. Kısacası, “dayanıklı” olmalılar.

Hindistan cevizi halıları

Lifler çürümeye karşı dayanıklı olsa bile su kullanmayın. Temizlik bir elektrikli süpürge ile yapılır. Hgtv’ye göre kabartma tozu gibi tozlu kuru şampuanlar önerilir. Ürünün elyafın içine birkaç saat nüfuz etmesine izin verin, ardından dikkatlice vakumlayın. Kabartma tozu ayrıca koku giderici bir etkiye sahiptir. Gerekli temizlik aletlerini almakta ve uygulamakta zorlanıyorsanız, kendinizi zorlamayın. Aşağıdakiler gibi profesyonel bir halı yıkama hizmetine güvenebilirsiniz: Proluxcleaning.co.uk .

Kauçuk, polyester veya ekstrüde PVC paspaslar

Genellikle dış mekana yönelik olan bu kilimler, birikintileri çözmek için bir su jeti veya yüksek basınçlı bir cihazla kolayca temizlenir. Su ile formüle edilmiş özel temizleyiciler, yağın giderilmesine yardımcı olur. Suni çim tipindekiler gibi polyester giriş paspasları veya ekstrüde PVC spagetti halkalı paspaslar için de aynı bakım kolaylığı bulunur. Bu halıları temizlemek için basit ekipmanlarla yapabilirsiniz. Bunun için özel becerilere ihtiyacınız yok. Bu nedenle bu türler halka açık yerlerde oldukça popülerdir.

vinil altlıklı% 100 poliamid veya polipropilen halılar

Bu lifler tozu hapseder ve nemi emer. Gerçekten etkili olabilmeleri için, malzemenin kalbinde etkili olan güçlü bir elektrikli süpürge ile düzenli olarak temizlenmeleri gerekir. Ayrıca halının taze ve kokulu kalmasına yardımcı olur. Bu halılar 30 ° ‘de makinede yıkanabilir. Halıyı uzunlamasına 3 veya 4’e katlayın, lifler dışarıya yerleştirilir. Halı daha sonra çamaşır makinesine akordeon tarzında yerleştirilir. Giriş paspasınız çamaşır makinenize sığmayacaksa, bir Çamaşırhane kullanın. Kurutma genellikle açık havada yapılır. Yılda iki kez makinede yıkama halının ömrünü uzatır. İlk kullanımdan önce giriş paspasınızı yıkamaktan çekinmeyin, bu liflere çatı katı ve dolayısıyla daha iyi verim sağlar. Çok büyük halılar için buharlı temizleyici çok etkilidir. Belirli bir ürünle karıştırılmış sıcak su ile çalışır.

Ankastre halılar

Bir çukura gömülü paspaslar ya temsilcilerden, tekstil-polipropilen liflerden ya da fırça kasetlerinden yapılır ve kolayca yuvarlanırlar. Temizlik genellikle bir elektrikli süpürge ile yapılır. Gerekirse, dikey konuma yerleştirilen halıyı bir jetle veya yüksek basınçlı bir temizleme cihazıyla temizleyin. Çukur bir süpürge veya elektrikli süpürge ile temizlenir.

Yine, bunları temizlemek için yeterli kaynağınız yoksa, her bir halınızın zarar görmesini önlemek için uygun temizlik prosedürlerinde temizlenmesini sağlayacak profesyonel bir halı yıkama servisine güvenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın