Termitleri Ortadan kaldırmak için Etkili Ev İlaçları

Termitler tespit edilmeden evinizde uzun süre yaşayabilir. Bunun nedeni, temellerinizdekiler gibi karanlık ve nemli koşulları tercih etmeleridir. Hayatta kalmak için nemli kalmaları gerekir, nemli koşullar ve toprağa erişim bunu yapmalarına yardımcı olur. Tabii ki, temelleriniz de zevk almaları için ahşap sunuyor, yavaş yavaş evin her tarafına yayılacaklar.

Termitlerin kolonilerde yaşadığına dikkat etmek önemlidir (kaynak). Bir termit sorununuz olduğunu fark ettiğinizde, koloni iyi bir şekilde kurulabilir. Bulmak da zor olabilir, bu yüzden en iyi eylem yolu yok edicileri aramak ve sorunu çözmelerine izin vermektir.

Unutmayın, bir termit kolonisi sadece beş ayda altı inç 2 × 4 odun tüketebilir. Evinizin yapısını nasıl zayıflatabileceklerini görmek kolaydır.

Ancak, profesyonelleri aramak istemiyorsanız veya sadece çabalarına katkıda bulunmak istiyorsanız, aşağıdaki ev ilaçları işe yarayabilir.

Sirke

Sirke, evde birden fazla kullanımı olan güçlü bir maddedir. Termitler söz konusu olduğunda ½ su bardağı sirkenin bir su bardağı limon suyu ile karıştırılması tavsiye edilir. Karışımı bir sprey şişesine koyun ve ardından termitlerin aktif olduğunu düşündüğünüz veya düzenli olarak ziyaret ettiğiniz evin herhangi bir bölgesine püskürtün.

Çevredeki herhangi bir termitin onu yutmasını sağlamak için ahşabı bu karışımla doyurmak isteyeceksiniz.

Evinizdeki tüm termitlerin bu karışımla öldürülmesinin iki hafta kadar sürebileceğini unutmamalısınız. Etkili olduğundan emin olmak için her 2-3 günde bir yeniden ödeme yapmanız gerekir.

Diyatomlu Toprak

Bu bileşik, milyonlarca yıl boyunca sıkıştırılmış fosilleşmiş kemiklerden oluşur. Sonuç, mikroskobik keskin kenarlı ince bir tozdur. İnsanlara ve evcil hayvanlara tamamen zararsızdır. Ancak termitler de dahil olmak üzere çeşitli zararlılar için ölümcüldür.

Tozu herhangi bir giriş noktasının etrafına veya termitlerin aktif olduğunu bildiğiniz yerlere serpmeniz yeterlidir. Düzenli olarak doldurun ve termit kolonisini ortadan kaldıracaksınız.

Borik Asit

SFGate, borik asidin evcil hayvanlara ve insanlara zararsız ancak termitler için ölümcül olan başka bir bileşik olduğunu söylüyor. Sıvı veya toz halinde alabilirsiniz. Yine, termitlerin aktif olduğuna inandığınız yere uygulayın ve işini yapmasına izin verin.

Karton Tuzaklar

Karton tuzaklar temel olarak üzerlerine yapışkan şeyler yayılmış karton parçalarıdır. Termitler çekilecek çünkü karton yemekten zevk aldıkları selülozdan yapılmıştır. Ancak, tuzağa düştüklerinde sıkışıp kalacaklar ve kaçamayacaklar.

Karton tuzağın en iyi yanı, evinizi istila eden termiti veya diğer zararlıları görebilmeniz ve tanımlayabilmenizdir. Bu, termitlere karşı savaşmanıza yardımcı olabilir.

Ortadan kaldırıldığını doğrulamak için koloniyi bulmanız gerekecek. Bu zor olabilir, bu yüzden yardım etmek için uzmanları kullanmanız önerilir.

Bir yanıt yazın