The Best Tips to Keep In Mind When Mattress Hunting

Yatağınızı o kadar yüksek düşünmeyebilirsiniz, ancak aslında yaşam kalitenizi değiştirme gücüne sahiptir. Aslında, iyi bir yatakta uyumak fiziksel sağlığınızı, ruh halinizi, üretkenliğinizi ve daha fazlasını etkileyebilir. Hatta diğerleri, şimdi satın aldığınız yatağın hayattaki en önemli yatırımlarınızdan biri olacağını söyleyecek kadar ileri gidiyor!

Bu nedenle, yeni bir yatak satın alma zamanının geldiğini düşündüğünüzde çok dikkatsiz olmamalısınız. Mağazalara gitmeden önce araştırmanızı yapın, böylece sizin için en uygun modeli alacağınız konusunda daha net bir fikre sahip olursunuz. Nereden başlayacağınıza dair hiçbir fikriniz yoksa, doğru yerdesiniz! Yatak avlarken aklınızda bulundurmanız gereken en iyi ipuçlarını topladığımız için aşağıda okumaya devam edin.

Boyut

Yatak odanızın büyüklüğünün yanı sıra, yatağınızın boyutunu seçerken düşünmeniz gereken birkaç şey daha var. Örneğin, uyuyanın yaşı, kilosu ve boyu not edilmelidir.

Siz de uzun vadeli düşünürseniz en iyisi. Çocuklarınız için bir yatak almayı planlıyorsanız, onlara büyümek için yeterli alan sağlayacak bir yatak satın alın — çocuklar hızla büyür ve gençken bile kullanabilecekleri bir şey alırsanız daha fazla tasarruf edersiniz.

Altı metreden uzun olanlar için rahat bir uyku için yeterli bacak boşluğuna ihtiyacınız olacak. Bu nedenle, twin XL, queen, king ve California King gibi en az 80 inçlik bir yatak almalısınız. Alternatif olarak, yalnız uyuyorsanız ancak bir aile kurmayı planlıyorsanız, ekstra alan için bir kraliçe veya kral için ikiz yataklarınızı atın.

Bütçe

Piyasada her biri benzersiz bir satış noktasına sahip çeşitli şilteler bulunmaktadır. Diğer şirketler, sizi ürünlerini satın almaya teşvik etmek için “tıbbi olarak onaylanmış” ve diğer gösterişli terimler gibi vızıldayan kelimeler ve vaatler bile bulurlar. Sakın kanma! Belirli bir bütçeye bağlı kalın ve yararlanamayacağınız hilelere aldırış etmeyin.

Emin olmak için, her fiyat ve yatak özelliği için çevrimiçi arama yapabilirsiniz. Her model için doğru karşılaştırmalar elde etmek için olabildiğince çok web sitesine göz atın. Veya daha güvenilir bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Aynı şekilde, aldığınız yatağın her paraya değdiğinden emin olmak için alışveriş sitelerindeki yorumları da okuyabilirsiniz.

Uyku Alışkanlıkları

Uyku şekliniz alışveriş kararlarınızı da etkiler. Uyku pozisyonunuz vücudunuzun farklı bölgelerine baskı uygular ve seçtiğiniz yatak, ağrılara ve ağrılara uyanma olasılığınızı azaltmaya yardımcı olabilir.

Örnek olarak, yan uyuyan bir kişi sabahları omzunda ve sırtında ağrı hissettiğini fark edebilir. Sorun, yataklarının ne kadar sağlam olmasından kaynaklanıyor olabilir. Yanlarındaki baskıyı hafifletmeye yardımcı olmak için, hafızalı köpükten yapılmış yumuşak, vücut şekillendirici bir yatak onlar için en iyisidir.

Uyku pozisyonunun yanı sıra, fırlatıp çevirip çevirmediğinizi veya en azından yatağı paylaştığınız birinin yapıp yapmadığını da aklınızda bulundurmalısınız. Durum buysa, iyi hareket transfer özelliklerine sahip bir yatak seçmelisiniz.

Yatak Tipi

Belirtildiği gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı şilte türleri vardır. En popüler olanları iç yay, köpük, lateks ve melezdir. Geleneksel bir şey istiyorsanız, kabarık yaylı yatak tam size göre! Ancak, daha yumuşak ve daha serin bir şeye uzanmaktan daha rahatsanız, köpük şilteyi çok seveceksiniz.

Alternatif olarak, lateksin dayanıklı, tamamen doğal malzemeden yapıldığı bilinmektedir, bu nedenle çevre dostu ürünlerden hoşlanıyorsanız, bu tür mükemmel bir seçimdir. Son olarak, iç yayın sertliği ile köpüğün yumuşaklığı arasında karar veremeyenler için hibrit yatak aradığınız şeydir. Tabii ki, su yatağı ve hava yatağı gibi kontrol etmek isteyebileceğiniz başka seçenekler de var.

İade Politikaları

İdeal olarak, yatağınızı eve götürmeden önce mağazada test etmelisiniz. Bu şekilde, uyurken üzerine uzandığınızda gerçekte nasıl hissettiğine dair bir fikir edineceksiniz. Ancak birkaç gece sonra yatağı denedikten sonra alıcıların fikrini değiştirmesi imkansız değil. Bu size olduğunda, iade politikalarının ne olduğunu anladığınızdan emin olun.

Çoğu şirket, modeli herhangi bir ek ücret ödemeden başka bir modelle değiştirmenize izin verir.

Öte yandan, bazı şirketler ücretsiz iadeler sunar, böylece yatağı mağazaya iade edebilir ve paranızı iade edebilirsiniz. Her iki durumda da, izlemekte olduğunuz belirli modelin iade politikaları hakkında bilgi sahibi olmak faydalı olacaktır.

Paket

Yatak alışverişini ciddiye almak istiyorsanız, bilmeniz gereken çok şey var. Neyse ki, bu kılavuz mağazaya gidip yeni bir yatak ararken aklınızda bulundurmanız gerekenlere başlamanıza yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın