2023’te Teknoloji Markaları için SEO: En iyi 5 uygulama

Teknoloji ile ilgili bir girişimin pazarlanması zor olabilir. Teknoloji endüstrisi hızla büyüdüğü için, teknoloji markalarının daha fazla kaynağa sahip büyük rakiplerle karşılaşması oldukça standart. Çoğu zaman, girişimler önemli rekabet avantajlarının üstesinden gelmek için mücadele eder. Daha iyi ürünler sunmak bir çözüm olabilir, ancak yeterli olmayabilir. Teknoloji markalarının stratejileri, ürünlerini hedef kitlelere görünür kılmaya da odaklanmalıdır. SEO’NUN devreye girdiği yer burasıdır, ancak başarı kolay gelmeyecektir. Ancak bu, uzun vadeli bir bakış açısı ve kapsamlı bir strateji ortaya koymakla mümkündür.

Günümüz teknoloji markaları için en iyi 5 SEO uygulaması

Hubspot’a göre etkili bir SEO stratejisi, başarıyı sağlamak için sorunsuz çalışan birkaç en iyi uygulamayı birleştirmelidir. İşte bunlardan bazıları:

1. Kullanıcı Kişisi Oluşturma

Her teknoloji markasının aklında belirli bir hedef kitle vardır. Markaların fark edilmesinin en iyi yolu da kiminle konuştuklarını bilmektir. İzleyicilere istediklerini vermek, diğer teklifleriniz hakkındaki meraklarını uyandıracaktır. Teknoloji markaları izleyicilerin radarında bu şekilde görünür hale gelebilir. Bunun anahtarı bir kullanıcı kişiliği oluşturmaktır. Kullanıcı acı noktalarını belirleyerek ve ardından çözerek mümkün olduğunca ayrıntılı hale getirin. Bu şekilde, içeriği kullanıcı gereksinimlerine göre uyarlayabilirsiniz.

2. Anahtar Kelime Araştırması Yapın

Bir kullanıcı kişisi oluşturmak yeterli değildir. Bir sonraki adım anahtar kelime araştırmasıdır. Hedef kullanıcılarınızın en çok kullandığı arama terimlerini belirleyin. Bu adım, organik arama sıralamalarını iyileştirmek isteyenler için çok önemlidir.

Anahtar kelime araştırması çevik olmalıdır. Teknoloji markaları bir kez anahtar kelime araştırması yapamaz ve önümüzdeki üç ay boyunca bu terimler için sıralamaya odaklanamaz. Teknoloji endüstrisi anahtar kelimeleri aniden değişebilir. İnsanların neden bahsettiğini anlamak için sosyal dinleme araçlarını kullanın. Ayrıca, rakiplerin hangi anahtar kelimeler için sıralamaya çalıştığını görmek için rakip anahtar kelime araştırması yapmaya yardımcı olur.

3. Editoryal Takvim Kullanma

Kritik ancak çoğu zaman gözden kaçan bir SEO stratejisi tutarlılıktır. Teknoloji markaları sürekli değer getiren yeni içerikler yayınlamazsa, en etkili kullanıcı kişilikleri ve anahtar kelime araştırmaları bile işe yaramaz. Bununla birlikte, yeni başlayanların konu seçimini kimin ele alacağına, anahtar kelimeleri belirleyeceğine ve projelerin uygulandığından emin olacağına dair ayrıntıları içeren bir içerik pazarlama planı oluşturması gerekir. Kullanacağınız yayın kanallarını ekleyin. Blogunuzda içerik yayınlayacak mısınız yoksa konuk gönderi olarak daha mı uygun? Bir stratejinin ne sıklıkta yapılması gerektiğiyle birlikte bir yayın tarihi de belirleyin.

Marka oluşturmanın aynı zamanda mesajlaşma tutarlılığı gerektirdiğini unutmayın. Temel mesajınız, hedef kitlenizin sizi nasıl gördüğünü şekillendirmede kritik öneme sahip olacaktır. Yalnızca tutarlı mesajlaşma ile belirli bir konuda otorite olabilirsiniz.

4. Yerinde Optimizasyon Yapın

Bir içerik stratejisini çivilemeyi bırakmayın. Web sitenizi de teknik kontrollere tabi tutun. Teknoloji markalarının, arama motorlarının web sitelerini bir site haritası aracılığıyla tarayabildiğinden ve dizine ekleyebildiğinden emin olmaları gerekir. Ayrıca okuyucuları bir sayfada kalmaya ve sitelerini keşfetmeye devam etmeye ikna etmek için mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini (UX) sağlamaları gerekir. Bu, sayfa yükleme süresini iyileştirmek, mobil yanıt vermeyi sağlamak, gezinme tuşlarını yüklemek ve dahili bağlantılar eklemek anlamına gelir.

5. Değerlendirin ve Yeniden Optimize Edin

SEO uzun vadeli bir iştir. Kullanıcıların web sitelerini görünür kılmayı başarmaları 4 – 12 ay sürebilir. Bu nedenle içeriği sürekli olarak değerlendirmek ve yeniden optimize etmek esastır.

İşte bir örnek. Bir blog gönderisinin geçen hafta çok fazla ilgi gördüğünü fark ederseniz, arama sonuçlarının üstünde kalması için onu daha da tanıtın. Veya belirli bir konu tekrar ısınıyorsa, üzerinde sahip olduklarınızı sosyal medyada paylaşın. Kitleler markanıza aşina olduktan sonra, sizi çevrimiçi arayanlar onlar olacak ve bu yalnızca organik arama sıralamasını artırmak için iyi olabilir.

Bu en iyi uygulamalar, dijital ayak izinizi büyütürken seo’nun ne kadar önemli olduğunu gösterir. Bu nedenle, SEO hizmetlerine yatırım yapmaya değip değmeyeceği sorulduğunda, cevabınız yankılanan bir “evet” olmalıdır.” Profesyonel SEO makale yazma hizmetleri arıyorsanız Techslang’a göz atın.

Bir yanıt yazın