Serbest Çalışanlara Dış Kaynak Sağlamayı Düşünmeniz Gereken 4 Görev

Kabul edelim. Dijital pazarlama kampanyanızın tüm yönlerini yönetemezsiniz. Tam zamanlı bir ekiple bile, her zaman kapsamlı bir çalışma bekleyemezsiniz. Pazarlamayı işinizi tam zamanlı yönetmekle hokkabazlık etmek başka bir zorluktur.

Ancak farklı dijital pazarlama görevlerinin tüm yükünü taşımanıza gerek yok. Stresli ekibinizin de buna ihtiyacı olmayacak. İşletmenizin ihtiyacı olan şey, çok çeşitli pazarlama görevlerini ustalıkla yerine getirebilen bir pazarlama uzmanıdır. Böyle bir şeyi nasıl elde edersiniz? Dijital pazarlama görevlerinizi serbest çalışanlara dış kaynak olarak verebilirsiniz.

Neden Serbest Çalışanlara Dış Kaynak Kullanıyorsunuz?

Dijital pazarlama görevlerinizi dış kaynak olarak kullanmak, yarı zamanlı olarak bir danışman veya serbest çalışan işe almayı içerir. Serbest çalışanlar birçok şirketle, hatta birden fazla işletmeyle aynı anda çalıştıklarından, zamanlarını ve kaynaklarını en iyi nasıl yöneteceklerini bilirler. Serbest çalışan dijital pazarlamacılar, büyük olasılıkla pazarlama ekibinizin eksik olduğu kendi alanlarında uzmandır.

Dış kaynak kullanımı, işletmelere para kazandırır çünkü serbest çalışan kiralamak, tam zamanlı bir çalışandan daha ucuzdur. Tam zamanlı çalışanlar, dikkate alınması gereken maliyetli bir nokta olan tam yardım tazminatı gerektirir. Serbest çalışan veya dış kaynaklı bir CMO her zaman mevcuttur ve pazarlama görevlerinizi daha hızlı ve en yüksek verimlilikle tamamlayabilir. Digital Authority Partners, dijital pazarlama ile ilgili çoğu görevde size ve ekibinize yardımcı olmaya hazır bir serbest çalışanı pazarlama ortağınız olarak düşünmenizi önerir.

Serbest Çalışanlara Dış Kaynak Sağlayabileceğiniz 4 Görev

Serbest çalışanlar, pazarlamanın hemen hemen her alanında uzmandır. Web sitesi oluşturmadan sosyal medya yönetimine kadar size yardımcı olacak bir serbest uzman bulacaksınız. İşte serbest çalışanlara dış kaynak sağlamayı düşünmeniz gereken en önemli dört görev.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya, dijital pazarlamanın kalbidir. Giderek daha fazla insan sosyal medyayı yalnızca sevdikleriyle ve arkadaşlarıyla bağlantı kurmak için değil, aynı zamanda onların bilgi kaynağı, en son güncellemeleri ve eğlenceleri için de kullanıyor.

Dijital pazarlama kampanyalarınızın bir parçası olarak sosyal medyayı gözden kaçıramazsınız. Müşterilerinize ve müşterilerinize en iyi sosyal medya platformları aracılığıyla ulaşmanıza yardımcı olacak uzman bir sosyal medya pazarlamacısına ihtiyacınız var.

Sosyal medya yönetiminde geçmişi olan bir serbest çalışan kiralayabilirsiniz. Serbest çalışanınız sosyal medya sitelerinde gözünüz kulağınız olacak ve aşağıdaki görevleri yerine getirecektir:

 • Birden fazla sosyal medya platformunda aktif ve alakalı olduğunuzdan emin olarak sosyal medya platformlarınızı yönetin.
 • Takipçileriniz veya müşterilerinizle bağlantı kurun. Hizmetiniz veya ürünlerinizle ilgili soruları yanıtlayın.
 • Sosyal medyada sesiniz olun. Şirket hedeflerinizi, güncellemelerinizi, promosyonlarınızı yeni ürünlerinizi vb. Duyurun.
 • Gönderiler, videolar, fotoğraflar, infografikler vb. Dahil olmak üzere sosyal medya içeriği oluşturun.
 • Sosyal medya bilgilerinizi güncelleyin ve bunların tüm platformlarda yapıldığından emin olun.

Müşteri hizmetleri

Çalışma saatleriniz saat 5’e kadar bitmiş olabilir, ancak çevrimiçi müşterileriniz hizmetlerinizi ve ürünlerinizi 7/24 kontrol ediyor. Bu nedenle, müşterileriniz için tüm gün hazır olacak güvenilir bir müşteri hizmetleri temsilcisine ihtiyacınız var.

Müşteri hizmetleri kolunuzu bir serbest çalışana veya serbest bir ekibe dış kaynak olarak verebilirsiniz. Serbest müşteri hizmetleri acenteleri, müşteri hizmetleri çalışmalarınızı yönetecek beceri, bilgi ve yeteneklerle iyi donanımlıdır. Sadece içinde bulunduğunuz sektörde geçmişi olan acenteleri aldığınızdan emin olun.

Dış kaynak müşteri hizmetleri temsilcileriniz size aşağıdaki konularda yardımcı olabilir:

 • Arayanın sorularını ve sorularını yanıtlayın.
 • Markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi temsil edin.
 • Özel promosyonlar, indirimler, fırsatlar ve yükseltmeler sunun.
 • Müşterilerin kayıtlarını güncellemelerine yardımcı olun.
 • Müşterilere faturalarında yardımcı olun.
 • Müşteri siparişlerini işleyin.
 • Müşteri sadakatini teşvik edin, sadık müşteriler için harika fırsatlar sunun.

İçerik Oluşturma

Dijital içerik oluşturma konusunda uzman bir serbest çalışan kiralayabilirsiniz. İşletmeler, markalarını, hizmetlerini veya ürünlerini tanıtmak için kaliteli, güncellenmiş ve anlayışlı metne ihtiyaç duyar. En iyi içerikle daha fazla müşteri kazanabilir ve insanların sizi çevrimiçi bulmasına yardımcı olabilirsiniz.

İçerik yazarları blogunuz için gönderiler oluşturabilir. Bunlar, markanızı ilişkilendirilebilir tutan içeriğe sahip ürünlerinizle veya hizmetlerinizle ilgili yayınlardır. İçerik yazarları ayrıca web siteniz için her türlü metni oluşturabilir. Orijinal, yüksek kaliteli ürün açıklamaları, hizmet sayfaları, açılış sayfaları, hakkımızda sayfaları ve SSS’ler yapabilirler.

İçerik yazarları, en yeni içerik oluşturma araçlarına, arama motoru optimizasyonu eğilimlerine ve çevrimiçi ve çevrimdışı diğer programlara aşinadır. Site trafiğini artırma konusunda uzmandırlar, sizi arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda sıralarlar, böylece müşterileriniz sizi kolayca bulabilir.

İçerik oluşturucular size birçok yönden yardımcı olabilir! İşte bunlardan sadece birkaçı:

 • Blogunuz, web siteniz, ürün siteniz, açılış sayfalarınız vb. İçin benzersiz, hatasız içerik yazın.
 • Arama motoru sayfalarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur.
 • Müşterileriniz için değerli olacak güncellenmiş, yüksek kaliteli içerik oluşturun.
 • Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmanıza yardımcı olun.
 • Marka imajınızı çevrimiçi olarak geliştirin.

Grafik Tasarım Görevleri

Grafik tasarım görevleri de genellikle uzman bir serbest çalışana dış kaynak olarak verilir. Grafik tasarımcıları çok yönlü pazarlamacılardır. Çevrimiçi ve geleneksel pazarlama kampanyalarınızı tasarlayabilirler.

Bir uzman, web sitenizi tasarlamanıza, logolar, akılda kalıcı tabelalar, yaratıcı görüntüler, ınfographics, açılış sayfaları ve sosyal medya içeriği oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Harika bir grafik tasarımcı, farklı endüstriler için en yeni tasarım araçlarını ve en güncel tasarım trendlerini bilir.

Grafik tasarımcıları da geleneksel pazarlama konusunda size yardımcı olabilir. Tasarım uzmanlıklarını broşürlere, dergi posterlerine, reklam panolarına, tişörtlere ve diğer ürünlere, TV reklamlarına ve diğer geleneksel pazarlama stratejilerine ödünç verebilirler.

Grafik tasarımcıları size aşağıdaki konularda yardımcı olabilir:

 • Çevrimiçi pazarlama gibi dijital pazarlama kampanyaları
 • Tabela, televizyon, ulaşım, giyilebilir ürünler vb. Üzerine geleneksel pazarlama kampanyaları.
 • Müşterilerinizi etkileyen şirket logoları ve işaretleri oluşturun.
 • Pazarlama kampanyalarınızı daha göz alıcı hale getirmek için stil ve sanat ekleyin.

Son Sözler

Bu dört görev, bir serbest çalışana dış kaynak sağlayabileceğiniz görevlerden sadece birkaçıdır. Ayrıca, tüm e-postaların zamanında uygun şekilde yanıtlanmasını sağlamak için e-posta yönetimini dış kaynak olarak da kullanabilirsiniz. Zaman alan veri girişi ve proje yönetimi görevlerini de dış kaynak olarak kullanabilirsiniz.

Dış kaynaklı bu görevlerle, işinizi büyütmek veya ürünlerinizi geliştirmek gibi daha önemli şeylere odaklanmak için daha fazla zamanınız olacak. Dış kaynak kullanımı pratiktir, size para ve zaman kazandırır ve uzman yardımı almanızı sağlar. Ayrıca kendinize daha fazla zamanınız olacak, başınızı temizlemek ve daha odaklanmış emeğinizin meyvelerinin tadını çıkarmak için daha fazla zamanınız olacak.

Bir yanıt yazın