İşini seviyorsan ama patronuna Katlanamıyorsan Ne Yapmalısın

Anlaşılır bir şekilde, işteki ilişkilerinde biraz adil görünmeyen o sert patrona sahip olabilirsiniz. Bazen bu da karmaşık olabilir. Örneğin, geri dönmek için başka bir iş seçeneğiniz olmadığında, mevcut işinizden çıkmanız gerekir.

Yeterince adil, bazı geçerli nedenlerden dolayı patronunuzdan tamamen hoşlanmadığınızı ve işyerinden çok kötü ayrılmak istediğinizi belirttiniz. Örneğin, eğer o;

  • işçilerine karşı tavırları adil değil.
  • cinsiyetçi veya cinsiyete dayalı bir kişidir.
  • doğru kararlar vermez.
  • oldukça iyi iş ahlakından yoksun veya profesyonelce değil.
  • dürüstlükten yoksundur.
  • yeterince saygı göstermiyor, vb.

Evet, bunlardan herhangi biri amirinizi tarif edebilir. Aslında, nadir durumlarda, söz konusu patronla işleri düzeltmenize yardımcı olması için Jhel’den haksız bir işten çıkarma avukatı almanız gerekebilir. Patronunuzla olan son çalışma alanınızda bunun nasıl bir şey olduğunu düşünmeniz gereken şeyler aşağıdadır.

Ne yapmalısın

1.Kendini Değerlendir

Çoğu zaman, yalnızca merceklerimizden görmeye eğilimliyiz ve etrafımızda olup biten her şeyden habersiziz. Ayrıca, başkalarının bizim hakkımızda söylediklerine uyum sağlamaktansa, kendimiz hakkındaki gerçeğimizde parlamayı tercih ederiz.

İşiniz ve yöneticiniz arasındaki bu sevgi ve nefret ikilemine düştüğünüzde, nefretin nereden kaynaklandığını yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Kör kararlarınız patronunuzu bu şekilde sınıflandırmanıza izin verebilir.

2.Bu konuda bir İş arkadaşınızla veya İş Arkadaşınızla konuşun

Bunu yapmanın bir başka yolu da bir meslektaşınızla bunun hakkında konuşmaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, başkalarının merceklerinden de görmenize izin verin. Patronunuzun kötü kalitesi olarak tanımladığınız şey, başkalarının yaptığı gibi şeyler görmediğiniz için olabilir.

Öte yandan, patronunuzun nitelikleri işyerinizde ortak bilgi olabilir. Bu durumda, meslektaşlarınız arasında karşılıklı anlayış vardır ve her şeyi konuşabilirsiniz.

Bir iş arkadaşınızla konuşmak, bir şeylere farklı bir his vermenize ve aynı zamanda bir şeyleri perspektife koymanıza neden olabilir.

3.Patronuna yaklaş

Bu, kaçmaya çalıştığınız belirli aslanın inine gitmek gibi görünebilir. Kulağa ne kadar korkutucu gelse de, sizin için etkili olabilir.

Amirinizin sizin tarafınızdan beklendiği gibi görülüp görülmediğine dair net bir görüşe sahip olabilirsiniz. Bu biraz hoşnutsuz ve korkunç hissettirdiği için bir konuda yaklaşılan iyi ama yanlış yorumlanmış bir patron. Öte yandan, anlatıldığı gibi olan, inançlarınızı daha da alevlendirir ve onaylar.

4.Her zaman işini neden sevdiğini hatırla

Patronunuza olan nefret asla işinize olan sevgiden öncelikli olamaz. Patronunuzdan nefret etmekten ne zaman rahatsız olursanız, ilk etapta işi tercih etme nedeninizi hatırlayın. Bu sizi işinize ayak uydurmaya ve yöneticinizin kişiliğinden uzaklaşmaya motive eder.

Patronunuza bakış açınız tam olarak gerçek anlamda olduğu gibi olmayabilir. Ancak, olduğu zaman, yukarıdaki yollar, bunu etkili bir şekilde ele alırken göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç yoldur.

Bir yanıt yazın