Çocuk velayeti Sözleşmesi oluştururken üç yararlı ipucu

Boşanma sürecinden geçmek, özellikle çocuklarınız varsa, ilgili tüm taraflar için kolay değildir. Bu durumda karşılıklı velayet düzenlemesi yapmanız gerekebilir. Neyse ki, Lawrence Hukuk Bürosu’ndan bir aile avukatı bu konuda size yardımcı olabilir. Büyük bir avukat, bölünmeye rağmen sizin ve çocuklarınızın huzuru hak ettiğini bilir. Bir çocuk velayeti sözleşmesi yaparken, doğru anlamanıza yardımcı olacak ipuçları:

Duygularını Kontrol Et
Boşanma genellikle duygusal bir süreçtir; Ancak duygularınızı bir kenara bırakıp çocuklarınızın çıkarlarına öncelik vermeye çalışmanız gerekir (buraya bakın). Siz ve eski sevgiliniz birçok zor durumu belirlemek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle, yıllar boyunca eski sevgilinizle yaptığınız herhangi bir iletişimin kaydını tutmanız gerekir.

Citizensadvice’e göre, siz ve eski sevgiliniz birbirinizle ne kadar dostane olursanız olun, çocuk velayeti sorunları her zaman duygularla doludur. Bazen, ne istediğiniz, çocuğunuz için en iyi olduğunu düşündüğünüz ve onların yararına olan şeyler hakkında kafanız karışabilir. Ancak, seçimleriniz her zaman çocuğunuzun yararına olmalıdır. Eylemleriniz onların güvenliği, sağlığı ve refahı için en iyisi olmalıdır. Bu, çocuk velayeti düzenlemelerinizdeki şartlara karar vermenize yardımcı olacaktır.

Özelleştirilebilir Bir Ebeveynlik Programı Yapın
Bir ebeveynlik programına sonradan daha erken karar verdiğinizde, gelecekteki kafa karışıklığını ve anlaşmazlıkları önleyebilirsiniz. Siz ve eski sevgiliniz artık esnek ebeveynlik konusunda hemfikir olabilirsiniz; Ancak anlaşmazlıklar ortaya çıktığında, çocuğunuzla daha fazla vakit geçirmek için mahkemeye başvurmadığınız için pişman olacaksınız.

Velayet sözleşmenizi oluştururken mümkün olduğunca ayrıntılı olun. Çocuğunuzun haftalık rutini, yazları, hafta sonları ve tatilleri için velayet ve ziyaret programlarını ekleyin. Ayrıca, onları ziyaretlerden kimin alıp bırakacağı konusunda da spesifik olun.

Her Ebeveynin Sahip Olacağı Velayet Türüne Karar Verin
Çocuğunuzun benzersiz ihtiyaçlarına uyan velayet düzenlemeleri konusunda eş ebeveyninizle konuşun. Eski sevgilinizle iyi ilişkiler içinde olmasanız bile, kimin yasal veya fiziksel velayet alacağı konusunda bir sonuca varmaya çalışın.

Ayrıca, belirli atamaları olmayan bir çocuk velayeti düzenlemesini uygulamak zor olacaktır. Siz veya eski eşinizin tek yasal velayeti olacak mı? Çocuğunuzun velayetini paylaşacak mısınız? Avukatınız bu konuda bir anlaşmaya varmanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca velayet düzenlemenizde kilise ve manevi uygulamalara ilişkin hükümler bulunmalıdır. Siz veya eşiniz boşanmanızın ardından ruhsal bir uyanış yaşayabilirsiniz ve bu durum çocuklarınızı etkileyebilir.

Bir yanıt yazın