Kayma ve Düşme Kazasından Sonra Ne Yapmalı

Birçok kayma ve düşme kazası önemsiz olsa da, sıyrıklardan ve morarmış bir egodan başka bir şey bırakmasa da, özellikle daha ciddi düşmeler veya yaşlılar için çok daha ciddi olabilecekleri zamanlar vardır. Göre TheBarnesFirm.com (nyc’deki kayma ve düşme avukatları), bu kazaların daha ciddisi “kurbanları genellikle günlerce hatta haftalarca hastanede bırakır.” Bu daha ciddi olaylar acı verici ve maliyetli olabilir ve bu nedenle kayma ve düşme kazasından sonra ne yapacağınızı bilmeniz gerekir.

1. Tıbbi Yardım İsteyin

Kayma ve düşme kazasından sonra sağlığınız açıkça birinci öncelik olmalıdır. Kayma ve düşmeden sonra hemen veya devam eden ağrınız olduğunu fark ederseniz, profesyonel tıbbi yardım almanız önemlidir. Sadece ihtiyacınız olan tıbbi yardımı almakla kalmayacak, daha sonra yasal işlem yapmaya karar verirseniz, tıbbi kayıtlarınız herhangi bir davada kanıt olarak kullanılacaktır.

2. Bir Rapor Hazırlayın

Kayma ve düşüşün nerede gerçekleştiği önemli değil, muhtemelen rapor vermeniz gereken yetkili biri var, diyor Justia. Mülkün yöneticisini, ev sahibini veya sahibini arayın veya kaldırım gibi kamu mülklerinde yaralandıysanız, yerel yönetimde raporu nerede vermeniz gerektiğine bakın. Raporu yazılı olarak aldığınızdan emin olun ve belgelerin daha sonra elinizde olması için bir kopyasını isteyin.

3: Daha Fazla Belge Toplayın

Olay ciddi olsaydı, muhtemelen etrafta tanıklar olacak, belki bazıları daha sonra tıbbi yardım almanıza bile yardımcı olmuştur. Tanıkların adlarını, telefon numaralarını, e-posta adreslerini ve ev adreslerini topladığınızdan emin olun. Bu, dosyalamayı seçtiğiniz tüm taleplerde size yardımcı olacaktır. Ayrıca, yaralanmanızdaki buz lekelerini, düzensiz çatlakları veya diğer faktörleri vurgulayarak yerin fotoğraflarını çekmelisiniz. Yasal işlem yapmaya karar verirseniz, tüm bu belgeler avukatınıza yardımcı olacaktır.

4: Gerekenden Fazlasını Söyleme

Yöneticinin veya mülk sahibinin, suçluluklarını ve sorumluluklarını en aza indirecek bir ifade vermenizi sağlamaya çalışması muhtemeldir. Bunu önlemek için, yasal bir temsilci bulana kadar kimseye söylediğiniz miktarı sınırlamanız gerekir. Bu, mülk sahibinin dahil olmaya çalışabileceği tüm sigorta şirketlerini içerir – sigortaları, yasal ücretler veya tazminatınız için ödeme yapmak zorunda kalmamak için sizi suçluluk kabul ederken yakalamaya çalışacaktır. Mahkemede aleyhinize herhangi bir küçültme veya abartmanın kullanımı kolay olacağından, sosyal medyada da yayın yapmaktan kaçınmalısınız. Kendinizi doğru ışıkta tasvir etmek önemlidir – herhangi bir suçlama yapmamak ve suçu garanti edilmediği yere koymamak.

5. Bir Avukat Bulun

Buraya kadar okuduysanız, kayma ve düşme olayınızla ilgili yasal işlem yapmayı düşünmeniz muhtemeldir. Yasal işlem yapmayı düşünüyorsanız yapılacak en iyi şey deneyimli bir avukat çağırmaktır. Kayma ve düşme davaları karmaşık olabilir ve büyük bir ispat yükü gerektirebilir, bu nedenle mümkün olan en kısa sürede bir avukat tutmanın önemli olduğunu söylüyor Nolo. Yasal seçenekleriniz hakkında sizi bilgilendirebilecek, ne kadar tazminat bekleyebileceğinizi değerlendirebilecek ve davanızı daha iyi inşa etmeniz için size kaynak sağlayabilecekler. Davanızı almak için kayma ve düşme davalarıyla ilgili tecrübesi ve kanıtlanmış bir sicili olan bir avukat arayın.

Bir yanıt yazın