Kişisel Yaralanma Talebinizi Güçlü Kılmak için Kanıtlar Nasıl Korunur

Kanıtlar, kişisel yaralanma tazminatının alınmasında hayati bir rol oynar. Kanıt eksikliği tazminatın reddedilmesine neden olacaktır. Bu nedenle kazayı takip eden ilk hafta delil toplamak ve muhafaza etmek için en hayati günlerden biridir. Kanıtınız ne kadar güçlü olursa, davanızın sonucu o kadar iyi olur. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Kanıtları toplamak ve korumak için ne yapmalısınız?

Yaralarınızı belgeleyin.
Başarılı bir kişisel yaralanma vakasının anahtarı, yaralanmalarınızı belgelemektir. Küçük bir çizik veya çürük olsa bile görünür yaralanmaları fotoğraflayın. Ek olarak, doktora bildirin ve tüm raporları ve tıbbi faturaları toplayın. Resimler ve tıbbi raporlar olmadan, yaralanmalarınızın kaza nedeniyle meydana gelip gelmediğini belirlemek zor olacaktır.

1. Tanıklarla iletişime geçin.

Kaza sırasında yakındaki dükkanlar, insanlar ve daha fazlası gibi çeşitli tanıklar olabilir. Tanığın kazayla ilgili ifadesini kaydedin ve kayıtları güvende tuttuğunuzdan emin olun. Bunu yapmak, kazanın bir başkasının ihmali nedeniyle meydana geldiğini doğrulayacak ve talebinizi güçlendirecektir.

2. Fiziksel kanıt toplayın.

Fiziksel kanıt, diğer kişinin hatasını kanıtlamada en kritik rollerden birini oynar. Fiziksel kanıtlar, kaza nedeniyle merdivenlerin kırılması, aracın çizilmesi ve hasar görmesi, kazanızın meydana geldiği kırık bir ışık ve daha fazlasını içerebilir. Bir araba kazası geçirdiyseniz, arabanızdaki hasar, siz ve hatalı taraf arasındaki çarpışmanın ciddiyetini doğrulamak için hayati bir kanıt görevi görebilir.

3. Kaza mahallini tekrar ziyaret edin.

Kaza evinizin yakınında meydana gelmişse, kanıt toplamak için mümkün olan en kısa sürede kaza mahallini ziyaret etmelisiniz. Kaza mahallini tekrar ziyaret etmek, yaralanmanıza veya kazanıza katkıda bulunan kanıtları belirlemenize yardımcı olabilir. Kaza meydana geldiğinde kazanıza katkıda bulunan çeşitli şeylerin farkında olmasanız da, kaza mahallini tekrar ziyaret etmek, etrafınızdaki her şeye net bir şekilde odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

Bir kişisel yaralanma avukatına başvurun.

LawSociety, yeterli kanıtınız olduğundan emin olmanın en önemli yollarından birinin bir kişisel yaralanma avukatıyla iletişime geçmek olduğunu söylüyor. Avukat davanızı değerlendirecek ve diğer uzmanların yardımıyla kanıt toplamaya yardımcı olacaktır. Hukukun tüm yönleri hakkında eğitildikleri ve eğitildikleri için, karşı tarafın hatasını kanıtlayarak talebinizi daha iddialı hale getirebilecek hiçbir kanıtı kaçırmamanızı ve azami tazminat almanızı sağlayacaklardır.

Bir yanıt yazın