Kötüye Kullanımdan Korunma Emirleri

Aile içi ilgili cezai kovuşturmaların çoğu, aynı zamanda, istismar mağdurunun, bir koruma emrine benzer şekilde, istismardan korunma emrini istediği bir hukuk davasını da içerecektir. Pfa’lar mevcut veya geçmiş eşlerden veya yakın ortaklardan, aile veya ev üyelerinden veya biyolojik bir çocuğun başka bir ebeveyninden korunabilir, ancak yabancılardan, iş arkadaşlarından veya diğer insanlardan korunamaz.

Pfa’lar, aile içi şiddet, fiziksel saldırı, yıldırma, taciz, yasadışı hapis, cinsel saldırı veya zarar tehdidi yaşayan kişilere sunulur. En iyi hizmeti almak için daha fazlasını öğrenmelisin.

  • Pennsylvania’nın PFA talep etme prosedürü ilçeden ilçeye değişir. Her zaman yanınızda, davanızı dinleyecek olan belirli mahkemede ayrıcalıklarınızı nasıl koruyacağınız konusunda bilgili bir avukatınız olmalıdır.
  • Geçici bir PFA emri tipik olarak dilekçeye hemen verilecektir. Bununla birlikte, ifade vermek ve bir karara itiraz etmek için bir mahkemeye başvurabilirsiniz.
  • Uzun bir PFA düzeninin yaşamınız üzerinde çeşitli etkileri olabilir. Önce evini terk etmelisin. Korunan kişinin olacağını bildiğiniz belirli yerlere gitme yetkiniz olmayabilir.
  • Korunan kişiyle çalışıyorsanız, istihdamı değiştirmeniz gerekebilir. Çocuklarınızı gözetimsiz izlemenize izin verilmeyebilir. Ayrıca, bunu yapmak için bir lisansa veya yetkiye sahip olsanız bile, herhangi bir silaha sahip olmanız yasaklanabilir ve mevcut ateşli silahlarınıza el konulabilir.
  • Bir pfa’nın ayrıntıları ve emrin süresi, hakim tarafından belirli bir örnek esasına göre kararlaştırılacaktır. Bazı siparişlerin son derece sıkı kısıtlamaları vardır ve en fazla üç yıl sürebilir.
  • Bazı durumlarda bir PFA siparişine rıza gösterebilirsiniz, ancak siparişte belirtilen sınırları azaltmak isteyebilirsiniz. pfa’nın hükümlerini mahkeme dışında avukatınızla görüşerek duruşmayı önleyebilirsiniz.
  • Size karşı iddia edilen gerçeklerden birini kabul etmek zorunda kalmaktan kaçınarak, bir emrin koşullarını daha iyi yönetebilirsiniz. Mahkeme dışı bir çözüm genellikle avantajlı olabilir, ancak derhal harekete geçilmelidir.
  • Bir PFA emri, özgürlüğünüzü ve ailenizle olan bağlantılarınızı etkileyebilir ve gelecekte size karşı cezai suçlama olasılığını artırabilir. Herhangi bir PFA şartını ihlal etmekle suçlanırsanız, daha fazla cezai soruşturmaya tabi tutulabilir ve en fazla altı ay hapis cezasına çarptırılabilirsiniz.
  • Olası bir ihlali önlemek için, bir PFA kararnamesi hükümlerinin kabul edilebilir olduğundan emin olmalısınız, diyor Delaware.gov . PFA emirleri için duruşmalar cezai süreçlerden çok farklıdır. Bir emrin verilip verilmeyeceğine karar vermek öncelikle hakime bağlıdır ve başvuru sahibi iddialarını makul bir şüphenin ötesinde göstermekle yükümlü değildir.

Bir yanıt yazın