Araba Hırsızlığı, Sigorta Şirketleri için Maliyetlerin Yalnızca% 15’ini Temsil Eder

Suç seviyeleri dünya çapında arttı ve Güney Afrika kuralı takip etti, ancak özellikle otomobille ilgili suçların sayısı o kadar artmadı. Pandemi sonrası ekonomi, sert kilitlenmelerin uygulanmasından, hükümetler tarafından gerekli önlemlerin alınmasından ve yapılan işin niteliğiyle ilgili önemli sosyal değişikliklerden sonra en iyi durumda değildir. Toplumların yapısı biraz daha değişti ve dünyadaki suçlular bu değişikliklere ayak uyduruyor.

Pandemi sırasında çok sayıda insan işini kaybetti ve diğerleri faaliyetlerinin eskisi gibi değişimlerle yüzleşmek zorunda kaldı. Birçok hane, geçimlerini sağlamak için eskiden nasıl yaşadıklarına göre bir takım yönleri ayarlamak zorunda kaldı. Ne yazık ki, bu aynı zamanda ceza alanında da sonuçlara yol açtı. Dolayısıyla, sadece iş kaybı nedeniyle soygun sayısı artmakla kalmadı, suçlular da eskisinden daha sofistike yollarla çalmak için kullandıkları teknolojik gelişmelere adapte oldular. Bu panoramanın aksine, bir sonuç sürpriz oldu, araba ile ilgili suçların sayısı o kadar büyük değil. Şu anda az sayıda olmasına rağmen, birçok çağdaş araba soygunu türü var, ancak sigorta sağlayıcıları üzerindeki etkisi önemli değil. Dolayısıyla, bireyler mülklerine yönelik bu tehdidi unutmalı mı, yoksa mülklerini her iki şekilde de korumak için önleyici tedbirler almalı mı?

Bu durumu ciddi olarak düşünmek ve şu anda suç sayılarının daha yüksek olmasına rağmen, araba hırsızlığı sayılarının aynı hızda artmadığını ve sigorta şirketlerinin premium kullanıcıları karşılarken maruz kaldıkları maliyetin yalnızca küçük bir yüzdesini temsil ettiğini düşünmek önemlidir. ihtiyaçlar. Dahası, Güney Afrika’da bu tür suçların tüm dünyada meydana gelme sayısına göre sayı daha da düşük görünmektedir. Bunun, ülkedeki otomobil sigortacıları üzerinde doğrudan bir etkisi oldu https://www.quotesadvisor.com /, ilk 10 sigorta şirketinin de ifade edebileceği gibi, örneğin aracınızın değeri çalındığında önem kazanıyor ve bu günümüzde çok sık olmayan bir olay haline geldi. Çoğunlukla, aksine, otomobil sigortacıları, araçların onarımı, önemli motor parçalarının değiştirilmesi veya küçük araba kazalarıyla uğraşmakla ilgili maliyetlerle uğraşmak zorundadır. Bu, bu şirketlerin çalışma şeklini değiştirecek mi?

İstatistikler bir yana, hala gerekli olan bir soruşturma var: Çalınan araç sayısını temsil eden% 15’in her zaman bir parçası olabiliriz. Aracımızı park ettiğimiz, geçtiğimiz yeri hatta aracı evimizin dışında bıraktığımız anı seçerken kendimizi güvende hissetmek, bir şey olursa kapsamlı bir sigorta priminin arkamızı kollayacağını hissetmek her şeyden önemlidir. Bilginin güç olduğu söylenir, bu nedenle aracınızın tehlikede olabileceği yolları tanımak da tetikte kalmak için faydalı olabilir. Aşağıdaki soygun türlerinden bahsedilebilir: diğerlerinin yanı sıra röle hırsızlığı, transponder anahtar klonlama, GPS sıkışması. Dikkate alınabilecek birçok basit, sağduyulu adım vardır ve araç sahibinin ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı bir sigorta primi ile birlikte bireylerin sokaklarda zarar görmemelerini sağlar.

Sonuç olarak, Güney Afrika’da araçların daha güvenli olduğunun farkına varmak, bireylerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlar, ancak her zaman araba hırsızlığı çeken insanların küçük bir yüzdesinin parçası olabiliriz. Genel olarak, gelirimiz buna izin veriyorsa, bir araba sigortasına sahip olmak ve mağdur olma olasılıklarıyla yüzleşmeye hazır olmak her zaman daha iyidir.

Bir yanıt yazın