Araba Kazaları İddiaları: Bir Analiz

Bir araba kazası hem fiziksel hem de finansal olarak yıkıcı olabilir. Sizi hayatınızın rutinini değiştirebilecek veya daha da kötüsü ölümcül yaralanmalara yol açabilecek yaralanmalarla bırakabilir. Sizin suçunuz olmayan bir trafik kazasından ağır yaralanmalara maruz kalırsanız, sorumlu tarafın zararlarını tazmin etmek için yasal işlem başlatma hakkınız vardır.

Bu gibi durumlarda, adaleti sağlamanıza yardımcı olacak mükemmel bir araba kazası hukuk bürosuna ihtiyacınız olabilir. İşte araba kazası iddiaları hakkında bilmeniz gereken birkaç şey.

Sorumlu Tarafın Kurulması

Trafik kazası talebinizin geçerli olması için sorumlu bir taraf olmalıdır; eylemleri kazaya neden olmuş olmalı. Bir tarafın kazaya neden olmaktan sorumlu olduğunu kanıtlamak için avukat, kazadan önce eylemlerini gözden geçirecektir. Eylemlerden bazıları, diğerlerinin yanı sıra sarhoş araba kullanmak, kırmızı ışıkta geçmek, pes etmemek, hızlanmak, yol öfkesini içerebilir. Avukat, diğer kişinin kazaya neden olmaktan sorumlu olduğunu kanıtlamak için tüm kanıtları araştıracak ve toplayacaktır.

Kurtarabileceğiniz Zararlar

Araba kazası avukatınız, bir araba kazası talebinden kurtarabileceğiniz para miktarını en üst düzeye çıkarmak zorundadır. Zararlar, diğerlerinin yanı sıra araba kazasından kaynaklanan yaralanmalara, gelir kaybına (hem şimdiki hem de gelecekteki), tıbbi faturalara, duygusal travmaya, arkadaşlık kaybına bağlı olarak değişir. Avukatınız davanızın gerçeklerine bakacak ve sorumlu taraftan hangi zararları telafi etmeye çalışmanız gerektiğini belirleyecektir.

Mahkemeye gitmek

Birçok insan mahkemeye gitmek zorunda olmadıklarını umuyor, ancak bazen gitmeniz gerekecek. Davalının sigorta şirketi konuyu mahkeme dışında çözmeyi teklif edebilir; Müzakereler iyi giderse mahkemeye gitmeyeceksiniz. Müzakereler başarısız olursa, mahkemeye gitmek sizin için en iyi seçenektir. Bazen mahkemeye gitmek sigorta şirketini daha iyi bir çözüm sunmaya teşvik eder.

Yasal Ücretler

İnsanlar bir araba kazası avukatı tutmanın pahalı olduğuna ve tıbbi faturaları ödedikten sonra avukat tutacak paraları olmayabileceğine inanıyor. Bu korkuyu hafifletmek için avukatlar hizmetlerini acil durumlarda sunacaklardır. Birçok hukuk firması, beklenmedik durumları yasal ücret almanın bir yolu olarak kullanır. Oldukça basit; Avukat ücretlerini tazminat olarak aldığınız tutardan düşecektir. Eğer ödeme yapmazsanız, avukatlarınıza ödeme yapmanız gerekmez.

Neden bir araba Kazası Avukatı Tutuyorsunuz?

Bir araba kazası iddiası basit değildir, dışarıdan kolay görünebilir, ancak birkaç adım içeri girer ve işler hızla karmaşıklaşır. Kendinizi temsil ediyorsanız, bazı hatalar yapabilirsiniz ve davalının sigorta şirketi bunları size mümkün olan en düşük tutarı ödemek için kullanacaktır.

Deneyimli bir araba kazası avukatı kiralamak, hata yapma şansını azalttığı, sigortadan düşük teklifler aldığı ve maksimum fayda elde etme şansını artırdığı için önemlidir.

Bir araba kazasına karıştıysanız, her adımı mümkün olduğunca belgelediğinizden emin olmalısınız. Sahnenin fotoğraflarını ve videolarını çekin. Trafik polisi raporunun bir kopyasını alın. Yaralanmalarınız için tedavi alırken tüm tıbbi kayıtlarınızı saklayın. Sorumluluk kabul etmeyin veya diğer tarafla hiçbir şey tartışmayın; sözlerinizi size karşı kaydedebilir ve kullanabilirler.

Bir araba Kazası Avukatı Bulun

Bir araba kazası, hayatınız veya size yakın biri üzerinde ciddi sonuçları olan öngörülemeyen bir olaydır. Kazaya neden olmaktan başka biri sorumluysa, meydana gelen yaralanmalar için size tazminat ödemek zorundadır. Kaza talebinizde tavsiye ve yasal temsil almak için bir araba kazası avukatına başvurun.

Bir yanıt yazın