Bir Araba Kazası Sigortası Talebi Ne Zaman ve Neden Reddedilir?

Bir araba kazasıyla görüştükten sonra bir sigorta şirketi talep etmeye çalıştığınızda, paranın talepten gelmesini bekliyor olmalısınız. Bu parayı tıbbi faturalarınızı ödemek ve diğer masraflarınızı karşılamak için kullanabilirsiniz. Ne yazık ki, beklentileriniz çoğu zaman karşılanmıyor ve çoğu zaman talebiniz reddedilebilir. Bu durum ortaya çıktığında, talebinizin neden reddedildiğini bilmeniz gerekir. Tabii ki, her koşul diğerinden farklıdır, ancak aşağıda, sigortacıların iddiaları reddederken ortaya çıkmasının bazı nedenlerini listeliyoruz.

Sigorta Talebinin Reddedilmesinin Nedenleri

  • Kazadan mümkün olduğunca kaçınmak

Kazadan kaçınabiliyorsanız veya kazanın önünü açan bir şey yaptıysanız, sigorta talebiniz reddedilebilir. Sigortacınız, ruhsatsız bir sürücünün arabanızı çalıştırmasına veya sarhoşken araba kullanmasına izin vermiş olmanız gibi, eyleminizin poliçe kapsamının etkisizliğine yol açtığını düşünüyorsa bu doğrudur. Sigorta taşıyıcısının bu kazadan kaçınabileceğinize inandığı benzer bir durumla karşılaştıysanız, konuşabilirsiniz InsuranceDisputeAttorney.com .

  • Yaralanma anında bir tıp uzmanından tedavi görmediniz veya şikayette bulunmadınız.

Yaralanmalarınızın bir araba kazasının sonucu olduğunu iddia etmeye istekliyseniz, doktoru gerçekten ziyaret etmeniz ve hemen tedavi görmeniz önemlidir. Aksi takdirde, sigortacınız yaralanmalarınızın bir kazayla ilgili olmadığını veya bir kaza nedeniyle meydana gelmediğini savunacaktır. Yaralanmalarınız teşhis edilirken uygun tedaviyi aldığınızı iddia eden uygun tıbbi kayıtlarınız varsa, güçlü bir vaka geliştirebilirsiniz. Bununla birlikte, doktora gitmedeki bir gecikme, sigorta taşıyıcısını, yaralanmalarınızın bir ödeme almak için yaratıldığına veya abartıldığına inanmaya zorlayabilir. Ne yazık ki, tıbbi faturalarını ödeyecek bir gelir kaynağı olmayan birkaç trafik kazası mağduruna “aldatıcı” denir – sadece önemli olsa bile hemen tıbbi tedaviye gitmedikleri için.

  • Tıbbi kayıtların olmaması yaralanma veya ağrının bir göstergesidir.

Yeterli tıbbi kayıt ve kanıt parçasıyla donatılmamışsanız, bu gerçekten bir yaralanma ile karşılaştığınızın bir göstergesidir. Sonuç olarak, yaralanmalarınızın nedenini kanıtlayamadığınız için bu, davanızın reddedilme olasılığını artırabilir.

  • Zaten eski veya var olan bir hastalıktan muzdaripsiniz.

Önceden var olan bir hastalık veya küçük bir sorun teşhisi konduysanız, sigortacınızın bir uzlaştırma tutarı vermeden önce pazarlık yapma olasılığı daha yüksektir. Ayrıca, sigorta taşıyıcısı, bu ciddi durumun, araba kazası sırasında meydana gelen yaralanmaların değil, ağrınızın ve yaralanmanızın arkasındaki neden olduğunu iddia edecektir. Kaza nedeniyle sağlık sorununuz kötüleştiyse, tazminat olarak birkaç miktar alabilirsiniz. Bununla birlikte, yeni yaralanmalarınızı mevcut olanlardan ayırma eylemi zor bir iş olabilir. Ayrıca, önceden var olan acı ve ıstırabın boyutunu ayırt etmek çoğu zaman imkansız görünmektedir. Yaralanmalarınızın nedenini kanıtlamak gibi durumlarda bir avukata danışmanın çok zor olduğunu unutmayın.

Bir yanıt yazın