Bu beş ipucu, araba kazalarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır

Özellikle trafiğin ve yoldaki araçların artmasıyla birlikte dikkat edilmesi gereken bir numaralı öncelik yol güvenliğidir. Bir kazaya karışmak sizi korkunç bir duruma sokabilir ve bu durumda dışarıdan yardım almak için bir Spokane araba kazası avukatı tutmanız gerekebilir. Ancak bazı faydalı ipuçlarıyla araba kazaları önlenebilir.

Araba kazasından kaçınmak için ipuçları.

1. Trafikte yavaş çek.

Tek bir yerde sıkışan veya tıkanıklık nedeniyle yavaş hareket eden çok sayıda araç gördüğünüzde, aracınızı yavaşlatmalı ve kimseye zarar vermeden bu tıkanıklıktan kurtulduğunuzdan emin olmalısınız. Ayrıca, lütfen dikiz aynanıza, kör noktalarınıza, yol işaretlerine, yol kavşaklarına veya keskin dönüşlerin olduğu yerlere iyi bakın. Aracınızı kazaya dönüşebileceği için oradan yüksek hızda almaktan kaçının.

2. En az bir elinizi direksiyonda tutun.

Sürüş sırasında çoklu görev yaptıkları için birçok kaza bildirildi. İnsanlar ellerini direksiyondan uzak tutma ve arabayı kullanma eğilimindedir. İşinizden bağımsız olarak her zaman bir elinizin direksiyonda olduğundan emin olmalısınız. Katılmak için bir çağrınız varsa, arabanızı birkaç dakikalığına kenara çekebilir ve ardından yolculuğa devam edebilirsiniz.

3. Yayalara dikkat edin

Yayalar ve hayvanlar, park halindeki otomobiller arasında ve trafik şeritlerinde hiçbir yerde görünme eğilimindedir. Çocuklu bir yerleşim bölgesinde seyahat ediyorsanız, gözünüzü dört açın ve yavaşlayın.

4. Odaklanmaya devam et

Odak noktamızı uzun süre tek bir yerde tutmamız bizim için zor ve Quora’ya göre araba kullanırken telefon görüşmesi yapmak, yemek yemek, yüksek ses seviyesinde müzik dinlemek ve daha fazlası gibi her türlü işi yapma eğilimindeyiz. Ancak bu sonuçlar sizin ve size yakın olan kişi için ölümcül olabilir. Dikkatinizi kaybetme ve bir kazaya neden olma ihtimaliniz olabilir.

5. İçmeyin

Etki altında araba kullanmak iğrenç bir suçtur. Bir madde veya alkolden sarhoşken yakalanırsanız, araba kullanırken duyularınızı kaybedebilir ve kazaya neden olabilirsiniz; Yapılan araştırmalara göre kazaların% 68’i DUI nedeniyle meydana geliyor.

Araçların faaliyeti her geçen gün artmakta, bu nedenle trafik kazası olasılığı da artmaktadır. Bu nedenle, her zaman kazaları önlemek için alınması gereken güvenlik normları ve önleyici tedbirler konusunda kendinizi eğitmek her zaman daha iyi bir seçenektir.

Bir yanıt yazın