Kiralık araba ile Santander’de yapılacak en iyi şeyler

İspanya’yı düşündüğünüzde, pek çok insan Santander’e gitmeyi düşünmez. Ancak, nispeten bilinmeyen bu liman kenti, plajları, parkları ve ikonik Santander kraliyet sarayı ile ünlü güzel bir turizm merkezidir. Çarpıcı vintage evleri, balıkçı iskelesi, popüler plajları ve güzel Cabarceno tabiat parkı ile Santander’de yapılacak ve görülecek çok şey var.

Güzel liman kenti Santander’i keşfetmenin en iyi yolu araba kiralamaktır. Santander’de bazıları sınır ötesi seyahate bile izin veren birçok araç kiralama şirketi bulacaksınız. En iyi araç kiralama planlarını bulmak için araç kiralama karşılaştırması yapmak mükemmel bir fikirdir. Birkaç farklı araç kiralama şirketinin araç kiralama tekliflerini karşılaştırırsanız, çeşitli ucuz araç kiralama planları elde edebileceksiniz ve bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz. Havaalanında çok sayıda araç kiralama şirketi var en iyi fiyatları arıyorsanız, fiyatları buradan kontrol edebilirsiniz: https://www.autospain.co.uk/city-santander /. Yerinde kiralık arabalarla, şimdi Santander’de yapabileceğiniz her şeyi keşfetmenin zamanı geldi.

1. Ziyaretinize zengin Palacio de la Magdalena ile başlayın

Palacio de la Magdalena, Santander’in sembolüdür. Rent-a-car’ınızı şehrin kenarına doğru uçsuz bucaksız Magdalena Yarımadası’na götürmeniz gerekecek. Palacio de la Magdalena, 1908 ile 1912 yılları arasında inşa edilmiştir ve kuzey İspanya’daki bu tür mimarinin ünlü bir örneğidir.

Saray başlangıçta ispanyol kraliyet ailesi tarafından yazlık konut olarak kullanıldı ve bugün ziyaretçilere ve ayrıca büyük etkinliklere ev sahipliği yapmaya açık.

2. Marítimo del Cantábrico Müzesi’ni ziyaret edin

Santander önemli bir deniz mirasına sahiptir ve Museo Marítimo del Cantábrico bu tarihi kutlar. Cantabria Denizcilik Müzesi olarak da bilinen Museo Marítimo del Cantábrico, Los Peligros Plajı’nın hemen yanındaysa, kiralık aracınızı her iki cazibe merkezinin yakınında uygun bir yere park ederek bir gün geçirebilirsiniz.

Müze, arkeolojiden doğa tarihine, gemi yapımına, haritacılığa ve etnolojiye kadar hayal edebileceğiniz her şeye sahiptir. Sergilerin bazıları aslında 1790 yılına dayanıyor.

3. Plajlara göz atın

Santander harika bir plaj destinasyonudur ve şehir merkezinde ve çevresinde bulunan birçok altın kumlu alan vardır. Kiralık aracınızı şehrin güneyine doğru sürerseniz, günü Playa de Los Peligros ve Playa de la Magdalena’da geçirebilirsiniz. Kasabanın doğu kısmına doğru, 1300 metre uzunluğundaki Playa del Sardinero bölgesi vardır.

Plajların her yerinde birçok restoran, dondurma dükkanı, sörf okulu ve hamam bulacaksınız. Santander’e doğru olan deniz, çocukların yüzmesi için genellikle sakin ve güvenlidir.

Santander’in tüm turistik yerlerini görmeyi bitirdiğinizde, Cabo Mayor Deniz Feneri’nden manzarayı kontrol etmek harika bir fikirdir. Deniz feneri, deniz seviyesinden 91 metre yükseklikte durduğu için tüm Santander’in en çarpıcı manzaralarından bazılarını sunmaktadır. Şehrin, plajın ve ötesindeki körfezin doğal manzarasının tadını çıkarmak için deniz fenerinin tepesine tırmanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın