Trump, Joe Biden’ı ‘Karanlık Gölgelerdeki İnsanlar’ tarafından Kontrol Edilmekle ve bir ‘Komplo Teorisi’ Satmakla Suçluyor

Başkan Donald Trump, Joe Biden’in Beyaz Saray’da düzenlenen Fox News’den Laura Ingraham ile yaptığı röportajda “karanlık gölgelerdeki insanlar” tarafından kontrol edildiğini iddia etti. Bu, görüşmeciyi Trump’ın bir komplo teorisi ortaya koyduğunu öne sürmeye sevk etti.

Trump, kariyeri boyunca çeşitli komplo teorilerini desteklediği için bu gerçek bir sürpriz değil.

Pazartesi günü Beyaz Saray’da Laura Ingraham ile konuşurken Trump, Biden’in “hiçbir şeyi kontrol etmediğini” söyledi.”

Ingraham, Biden’in iplerini Obama’nın halkının çektiğine inanıp inanmadığını sorarak onu zorladı

Trump’tan gelen cevap, “Hiç duymadığınız insanlar.” Bu insanların karanlık gölgelerde olduğunu söylemeye devam ettiğinde, Ingraham ondan ne demek istediğini netleştirmesini istedi ve bunun bir komplo teorisi gibi geldiğini de sözlerine ekledi.

Trump, bunların asla duymayacağınız insanlar olduğunu yinelemeye devam etti. Bu noktada, “haydutlarla dolu … koyu üniformalar giyen bir uçakla mantıksız bir senaryoyu anlatıyor.”

Ingraham, Trump’tan iddiasını açıklamasını istediğinde reddetti. Konunun “şu anda soruşturma altında olduğu için bunu daha sonraki bir tarihte açıklayacağını söyledi.”

“Haydutların“ ”büyük hasara“ neden olmak amacıyla Cumhuriyetçi Ulusal Sözleşmeye doğru yolda olduklarını da sözlerine ekledi.”

Trump’ın iddiaları, Biden’in Kasım ayında cumhurbaşkanlığını kazanması halinde şehirleri yağmalayan anarşistlerin ve anti-faşistlerin uyarısı üzerine yaz boyunca Twitter’da tanıttığı komplo teorileriyle bağlantılı görünüyor. Trump, Biden’in Amerikan rüyasını yok edeceğine inanıyor.

Trump’ın en dikkate değer komplo teorisi, Obama’nın doğum yeri hakkındaki yanlış iddialarını içermeden önce karmakarışıktı. Ayrıca daha sonra itibarsızlaştırılan diğer teorileri sesli olarak destekledi.

Pazar günü, Başkan Trump, ABD’de koronavirüse atfedilen 180.000 ölümün yalnızca% 6’sının meşru olduğunu ve geri kalanının başka nedenlerden öldüğünü iddia ettiği bir gönderiyi retweetledi.

Bu gönderi başlangıçta bir QAnon hesabından paylaşıldı. QAnon hareketi, Trump’ın Satanist pedofillere karşı gizli bir savaş yürüttüğü inancının yanında duruyor. Trump, FBI tarafından iç terör tehdidi olarak kabul edilen bu hareketi kınamayı reddediyor.

Bir yanıt yazın