Yeşil Kart Yasağı Uzatılacak mı?

Her geçen gün daha fazla ABD göçmenlik ve giriş yönetmeliğinin yürürlüğe girdiğini biliyor musunuz? Öngörülemezliğe neden olabilir. ABD düzenlemeleri, Yeşil kartın kazananları ve katılımcıları arasında belirsizliğe başladı. Birçok uzman sağlayıcı, yeşil kart kayıt amaçları ve göç süreçleri boyunca katılımcılara çeşitli dillerde yardımcı olmaktadır. Birkaç göçmenlik konusunda insanlara yardımcı olabilirler
sorunları ve ABD’yi ziyaret etmeleri için onlara en iyi çözümleri sunun. Nisan 2020’de ABD’ye göç ilk kez kısmen askıya alındı. Amerika Birleşik Devletleri yetkilileri tarafından yeşil kartın askıya alınması yaklaşık iki ay boyunca uygulandı. Ama başka sebepler neler? Başkan Donald Trump bu kararı neden verdi? Ayrıca, göçmenlik için yeşil kartların askıya alınmasının nedenlerini araştıracağız.

Neden Yeşil Kart Yasağı?

Yeşil kartların yasaklanmasının ardındaki terminolojileri bilmek hayati önem taşıyor. Yeşil kart giriş yasağı artık uzun süredir uygulanmaya devam ediyor. Yeni göçmenlik düzenlemelerinden tamamen bağımsızdır. İnsanlar Yeşil kart yasağını Seyahat yasağı olarak adlandırdı. Bu, son 14 gün içinde yakındaki şehirlerde yaşıyorlarsa, yeşil kart sahipleri dışında hiç kimsenin ABD’yi ziyaret etmesine izin verilmediği anlamına gelir. Şu anda referans verilenlerden başka bir ülkede yaşıyorsanız veya ABD’ye seyahatinizden önceki 14 günü üçüncü bir ülkede geçirmek için yeterli fırsatınız varsa. ABD’ye ESTA ile sorunsuz bir iş seyahati olarak girebilirsiniz. Ayrıca, yeşil kartın giriş yasağının sınırsız bir süre için olmasına rağmen. Büyük olasılıkla yeni göç yasağından çok daha erken kaldırılacak. Bu askıya alınmanın arkasındaki nedenler işsizliğin artması ve şiddetli korona salgınıdır. En son göç yasağı, genel olarak girmek isteyen herkesi temelden etkiliyor
ABD’de bir turist. Bu kişilerin Yeşil Kart veya belirli bir çalışma vizesi için başvurmaları beklenir. Bu durum için, başka bir ulusu kullanan bir saptırma bile yardımcı olmayacaktır — yeni kılavuzun göç etmeye hazır ABD hayranları için belirli koşullar üzerindeki etkileri. Başkan Trump, ağustos ayında, tüm yeniler için yeşil kart yasağını uzattı
göçmenler. Başkan, 2020’nin sonuna kadar yöneticiler ve işçiler için yeni J, H-18, L-1 veya çalışma vizelerinin askıya alınmasına ilişkin kararlaştırılmış bir emir imzaladı. Yeşil kart yasağının amacı, COVID-18 pandemisinin iş kayıpları nedeniyle 525.000 mesleği güvence altına almaktır.

Bu Askıya Alma İşleminin Yeni İstisnaları Nelerdir?

ABD’yi belirli amaçlar için ziyaret etmek isteyen birkaç kişi, çeşitli mali sorunlardan ve ABD’nin iddialara izin vermesinden geçmektedir. Ancak, bazı insanlar bu askıya alma işleminden etkilenmez. Yeşil kart yasağının askıya alınması veya ABD makamlarının resmi açıklamaları nedeniyle aşağıdaki kişilerin listeleri hala etkilenmemektedir.

  • ABD’de bulunan ve statü değişikliği başvurusunda bulunan Yeşil Kart adaylarını
  • ABD içinde ve dışında Yeşil Kart sahipleri
  • Yatırımcılara Yeşil Kart Başvurusu Yapmak
  • ABD’de ikamet eden bir kişiye bağlanan ve onlar aracılığıyla Yeşil Kart başvurusunda bulunan Kişileri arayın
  • Doğal gençleri 21 yaşın altındaki evlenmemiş ABD sakinleri olan insanları
  • Halkın ilgisini çeken insanları. Sosyal sigorta uzmanlarını, gıda işçilerini ve daha fazlasını içerir.

DV- 2020 Kazananları için Yeşil Kart Yasağının Etkisi

Geçmişte, bir DV-2020 kazandıysanız ancak ABD Konsolosluğundan bu şekilde randevu almazsanız, işler daha rahatsız edici olabilir. Bu durumlarda, döngüyü etkili bir şekilde bitirmek muhtemelen düşünülemez. ABD hukuk makamları tarafından belirtildiği gibi, yabancı vizesi 2020’nin sonuna kadar onaylanabilir. Göç yasağının uzatılması nedeniyle bu akla gelmemelidir. Piyangoyu belirli bir zamanda kazanmak zor değil. Bu korkunç göç yasağı nedeniyle randevularını kaçıran müşteriler bir sonraki yeşil kart çekiliş oturumuna tekrar katılacaklar.

Sonuç

ABD makamlarının açıkladığı iddialar ve istisnalar sonucunda giriş yasağı 2020’nin sonuna kadar uzatıldı. Ancak bu, yıllık yeşil kart çekilişi olan kişileri etkilemedi. Amerikan Rüyası piyango planına katılmak isteyenlerin listesi, yeşil kart piyango biletlerini havuza yerleştirebilir. Bundan sonra, yeşil kart formunu ABD makamlarına sunacaklar. Yeşil kartla ilgili en son güncellemeleri almanız gerekiyorsa, i-ımmigrate resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın