Çocukların Cep Telefonlarına bağımlı olmasını önlemek için izleme yazılımı kullanın

Günümüzde çocuklar cep telefonlarıyla oynamayı seviyor ve ebeveynlerinin müdahalesi olmadan cep telefonlarını saatlerce tutabiliyorlar. Telefon öldüğünde, şarj olurken telefonda oynayacaklar ve oyundan etkilendiklerinde yemek bile yemeyecekler. Ebeveynler ne derse desin, faydası olmuyor. Bazı ebeveynler çocuğun cep telefonunu yeni aldı ve çocuk ağlamaya ve öfkesini kaybetmeye başladı. Cep telefonlarıyla oynama sorununa bir çözüm yok.

Bu nedenle bazı ebeveynler, çocuklarını Mycellspy gibi yazılımlar aracılığıyla cep telefonlarıyla oynamalarını kontrol etmek için daha gelişmiş bir yöntem buldular. Çocukların cep telefonlarıyla oynamasını kontrol edebilecek herhangi bir yazılım var mı? Cep telefonu izleme yazılımı, çocukların cep telefonlarını izlemek için özel olarak kullanılan bir uygulamadır. Ebeveynlerin, çocukların tarama geçmişi, sosyal medya etkinlikleri, arama kayıtları, web sitesi engelleme, gerçek zamanlı konumlandırma, güvenlik çitleri ve cep telefonu konumlandırma gibi bilgileri görüntülemelerine olanak tanır. Ebeveyn izleme, çocuğunuzun telefonunu belirli bir süre izlemek için bir zamanlayıcı da ayarlayabilir.

Uzaktan İzleme Kontrol fonksiyonu

Ebeveynlerin en çok istediği şey, çocukların cep telefonlarını kullanma zamanını kontrol etmek, çocukların cep telefonlarının içeriğini kontrol etmek vb. Gibi çocuklarının cep telefonlarının kontrol işlevidir. Cep telefonlarıyla oynayan çocukların zaman kontrolü için ebeveynler, çocukların tek tuşla kilit ekranı gibi kullanım süresi ayarlarında cep telefonlarını kullandıkları zamanı kontrol edebilir ve cep telefonlarını yalnızca belirli zamanlarda kullanabilir.

Bu, özellikle çocuklar telefonlarını okula götürürken veya yemekten sonra yatmalarını istediğinde kullanışlıdır. İnternetteki çok sayıda oyun ve video, çocukların cep telefonlarına bağımlı olmasının başlıca nedenleridir. Bu nedenle ebeveynler sadece cep telefonlarıyla oynadıkları zamanı kontrol etmemeli, aynı zamanda çocuklarının cep telefonlarının içeriğini de kontrol etmelidir. Ebeveynler, çocuklarının cep telefonlarının içeriğini uygulama süresi ayarlarında ve URL engelleme ayarlarında kontrol edebilir. Örneğin, ayar, yaygın olarak kullanılan bazı uygulamalar dışında diğer uygulamaların açılmasını yasaklar. Tarayıcı erişimi için ebeveynler, çocuklarının bazı sağlıksız web sayfalarına erişmesini yasaklayabilir.

Koruyucu işlevi

Çocukların cep telefonlarına bağımlı olmalarını önlemenin yanı sıra, cep telefonu izleme yazılımı ayrıca gerçek zamanlı konumlandırma, güvenlik çitleri ve diğer işlevler de dahil olmak üzere yerleşik koruyucu işlevlere sahiptir. Ebeveynler çocuklarının her hareketini gerçek zamanlı olarak bilebilirler.

Çocuk dışarı çıktığında, ebeveynler çocuğun güvenliğini daha da korumak için bir kısa mesaj hatırlatıcısı alacaktır. Ayrıca cep telefonu izleme yazılımı, telefon tacizini ve dolandırıcılığını önleme işlevine de sahiptir. Çocukların tanımlama yeteneği nispeten zayıftır ve ebeveynler, tüm taciz edici ve hileli aramaları engellemek için aile numarası işlevini sağlayabilir.

Telefon İzleme fonksiyonu

Çocukların cep telefonlarına bağımlı olmalarını önlemek uzun bir süreçtir (buraya bakın). Ebeveynlerin sorunu çözmek için çocuklarının özel durumunu anlamaları gerekir. Cep telefonu izleme yazılımı, yerleşik cep telefonu kullanım raporuna, uzaktan ekran yakalamaya ve diğer işlevlere sahiptir. Ebeveynler, çocuklarının cep telefonlarında gerçek zamanlı olarak hangi oyunları oynadıklarını kontrol etmek için bu işlevi kullanabilir ve ayrıca çocukların gezinmesine elverişli olmayan içeriği engelleyebilirler.

Zaman sınırı

Ebeveynler, çocukların mobil uygulamaları kullanmaları için sınır süresini ayarlayabilir, böylece çocuklar yalnızca belirtilen süre içinde mobil uygulamaları kullanabilir. Çocuklar cep telefonlarını yalnızca başka zamanlarda arama yapmak için kullanabilir ve çevrimiçi oyun oynayamaz ve video izleyemezler. IndiaTimes, cep telefonlarının süresini sınırlayarak, cep telefonu kullanan çocukların sıklığının iyi bir şekilde azaltılabileceğini söylüyor. Ebeveyn arkadaşlığı ve psikolojik danışmanlık da önemlidir.

Çocuklar her gün cep telefonlarıyla oynuyor. Psikolojik olarak, esas olarak onlara eşlik edecek kimsenin olmaması ve hayatın sıkıcı hale gelmesidir, ancak ilgi alanlarını internette bulabilirler, bu nedenle ebeveynlerin çocuklarını cep telefonlarıyla oynamak için kontrol ederken çocuklarla daha fazla iletişim kurmaları gerekir. Çocukların cep telefonlarına bağımlılığının temel nedeni, zamanın geçişini fark etmemeleridir. Bu nedenle çocuklara zamanın önemini anlatmalı ve bilimsel zaman planları yapmalarına yardımcı olmalıyız.

Örneğin, makul bir cep telefonu kullanım planı oluşturun, her gün cep telefonu kullanmanın zamanını ve kapsamını açıkça belirtin. Çocukların cep telefonlarını kullanmaları için her gün sabit bir süre belirleyin ve aynı zamanda çocukları okuma, açık hava sporları vb. Gibi diğer zaman dilimlerinde başka etkinliklere katılmaları için yönlendirin., çocukların sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmelerine yardımcı olmak.