Snapchat neden Donald Trump’ın Hesabını Tanıtmayı Bırakıyor?

Snapchat, Başkan Donald Trump’ın hesabını desteklemeyi bıraktığını iddia ediyor.

Sonuç olarak, uygulamanın Keşfet bölümünde artık çalışmayacaktır. Örgüt, “kötüye kullanımı ve eşitsizliği teşvik eden sesleri güçlendirmeyeceğini” söyledi

Trump, Beyaz Saray’ın çitini ihlal ettiklerini, göstericilere “vahşi köpekler” ve “cinayet silahları” kullanılacağını söyledi.

Twitter’ın bu mesajları cumhurbaşkanından gizleme kararını takip ediyor.

Snapchat’in ana şirketi Snap şunları söyledi: “Irksal eşitsizlik ve şiddet toplumumuza ait değil ve Amerika’da birlik, eşitlik, adalet ve şefkat arayan herkesle bir arada duruyoruz.”

Değişimin, Twitter’ın Cumhurbaşkanının tweet’lerine gerçekleri kontrol eden etiketler uyguladığı geçen hafta yoğunlaşan Beyaz Saray ile sosyal medya arasındaki eğilimi körüklemesi daha muhtemel.

Başkan daha sonra büyük sanayiye sağlanan yasal garantileri azaltmayı amaçlayan bir yürütme emri üzerinde anlaştı.

Bundan sonra Twitter, “kötüye kullanımı yüceltme” yasalarını ihlal ettiği için Cumhurbaşkanından bir tweet attı.

Snapchat’in operasyonu Facebook ve Tiktok’a da daha fazla güç katacaktı.

CEO’su Mark Zuckerberg, platformunun mesajları hakkında yorum yapmak için dış ve iç taleplere meydan okudu. Bay Zuckerberg, şirketin ifade özgürlüğü değerlerinin cumhurbaşkanının görevlerinin değişmeden kalacağı anlamına geldiğini söyledi.

Bloomberg haber ajansına göre, Snapchat’te birden fazla değirmen Başkan Trump’ı takip ediyor. Snapchat’in, Trump’ın yeniden seçim hareketi tarafından ilk kez oy kullanacak seçmenlere ulaşmanın bir yolunu sağladığı için “birincil savaş alanı” olarak görüldüğünü söyledi.

Başkanın hesabı kaldırılmayacak veya askıya alınmayacaktır.

Bununla birlikte, gönderisini Discover’da göstermeyeceği gerçeği, gönderilerinin doğrudan abone olan veya hesabını arayan kişiler tarafından görüntüleneceği anlamına gelir.

Snapchat, kararını kendi sitesinden ziyade Bay Trump tarafından Twitter’a paylaşılan yorumlara dayandırdı.

Pazartesi günü, Snap’ın CEO’su Bay Evan Speigel, personele George Floyd suikastının tetiklediği sivil huzursuzluk hakkındaki görüşlerini ayrıntılarıyla anlatan bir not göndermişti.

Evan Speigel, ”Kötülüğü yapanların lehine davrandığımız saf kötülük ve yozlaşma karşısında her dakika sessiziz” diye yazdı.

“Dev uygulamaya gelince, ister platformumuzda ister platformumuzda olsun, Amerika’da ırksal şiddeti teşvik eden insanlarla bağlantılı hesapları kesinlikle onaylayamayız.”

“Küratörlüğünü yaptığımız bir platform, neyi desteklediğimizi ve tanıttığımızı belirlediğimiz keşif içeriği kanalımızdır” dedi.

Bir yanıt yazın