Teknolojinizin Daha Uzun Süre Dayanmasına yardımcı olacak 5 ipucu

Pandeminin neden olduğu bu krizde işsiz kalan birçok insan için teknolojilerimize biraz farklı davranmaktan başka seçeneğimiz yok. Teknolojimize dikkat etmeliyiz ki daha uzun ömürlü olsun.

Değerli cihazlarımıza bakmak için biraz zaman harcadığımızda, sonsuza dek sürecekler. Dünyamıza da bir iyilik yapmış oluruz. Teknolojimizin ömrünü güçlendirerek, ürünlerin üretiminde sahip olduğumuz malzemelerimizi, kaynaklarımızı ve insan emeğimizi daha iyi kullanıyoruz.

Bunu tek başımıza yapmak zorunda da değiliz. Muhtemelen yardım etmeye hazır birçok insan vardır. Bu salgında kapanan tüm perakende mağazalarına rağmen (Apple ve Microsoft) teknolojimizi destekleyemiyorlar, harika bir yerel tamirci kiralamak artık gelmiş geçmiş en büyük fikir. Bu sadece 10 dakikalık bir araştırma gerektirir.

İşte tabletlerinizi, telefonlarınızı ve bilgisayarlarınızı bankayı bozmadan elinizden geldiğince hayatınızdan çıkarmak için alabileceğiniz en etkili parçalar.

Pil Ömrünüze Dikkat Edin

Dizüstü bilgisayarınızdaki pilleri sanki bir araba lastiğiymiş gibi düşünerek başlayın ve sonuç olarak çıkarın. Piller, bozulana kadar mobil cihazlarda ve dizüstü bilgisayarlarda gerçekten sınırlı sayıda şarj edilebildiğinden, sona erecek ilk şeylerden biri olacaktır.

Derin bir Temizlik Yapın

Teknolojinin periyodik olarak temizlenmesi gerekiyor. Teknolojimizi enkaz ve kir ile tıkamak, elektroniklerinizin ömrünü kısaltan tehlikeli aşırı ısınmaya neden olur.

Bu yüzden Bay Wiens bize bu düzenli hızlı temizlik rutinini önerdi:

El cihazları için iç bağlantı noktalarını kontrol edin. Şarj bağlantı noktalarının içi, yiyecek ve toz kırıntıları kolayca içeride sıkışır ve bu da telefonunuzun yavaş şarj olmasına neden olur. Çok daha yakından bakmak için bağlantı noktalarınıza bir el feneri ile parlayın. Kalıntıları temizlemek için sadece bir dikiş iğnesi veya konserve aerosol kullanın.

Dizüstü Bilgisayarlar ve PC’ler için yılda bir kez hayranlarınızı havaya uçurun. Dizüstü bilgisayarınızı veya masaüstü bilgisayar kasanızı açmak, hayranlarını gösterecektir.Hala çalışıyor. Bir süre boyunca, fanlar çok fazla saç ve toz toplayacak ve fanlarınız ne kadar kirli olursa, sistem o kadar sıcak olacaktır. Tüm pisliklerden kurtulmak için çok küçük bir elektrikli süpürge veya belki bir kutu aerosol alın.

Verilerinizi Yenileyin

Teknolojinizi yavaşlatmak için kullandığınız daha fazla veri kapasitesi elde edilir. Bu nedenle, bir veri temizleme işlemi yapmak için ayda en az bir kez bir hatırlatıcı ayarlayın.

Apple, en çok alanı kullanan tüm uygulamaların tam listesini ve ayrıca en son ne zaman kullanıldıklarını gösteren iPhone Depolama araçlarınızı sağlar; Google, Android cihazlarda benzer araçlar sunar. Artık kullanmadığınız programları mükemmel bir şekilde kaldırmak için bu araçları kullanabilirsiniz.

Vitesinizi Koruyun

Birçok akıllı telefon sahibi, mobil cihazlarını düşmelere karşı koruyacak kasalara sahip olduğunun farkındadır. Bu çok akıllıca – harika bir kılıf cep telefonunuzu düşmekten, çizilmekten koruyacak ve mobil cihazınızın kenarlarındaki, köşelerindeki ve arkasındaki hasarı emecektir. Porch’a göre, kasasız bir mobil cihaz taşımak, çoğunlukla tamponsuz bir aracı sürmek gibidir.

Her yıl 1,5 milyar telefon kılıfının çöpe atıldığını biliyor muydunuz? Bu çok fazla atık ve çok fazla plastik, bu nedenle yeniden kutulanandan olduğu gibi plastik içermeyen çevre dostu bir kasa kullanmayı düşünün.

Sorunları Çözebilecek Birini Bulun

Yukarıdakilerin hepsinden her zaman hayal kırıklığına uğruyorsanız, sizi destekleyebilecek birçok teknoloji uzmanı var.

Geçen hafta iPhone kamera uygulamamı tıkladım ve alışılmadık bir şey fark ettim: Kendi elim hareketsiz olmasına rağmen görüntü çok titriyordu. Kendi kendime cihazda bir şeylerin ters gittiğini düşündüm.

Bu yüzden Yelp’te “iPhone Onarımı” için arama yaptım.” Yelp, birden fazla uzman tamirciden teklif almak için bölgeme bir liste yükledi. Bir düzine tamir atölyesi bir gün içinde yanıt verdi ve tepkilerinin ne kadar destekleyici olduğuna gerçekten şaşırdım. Bazıları 80 $ veya 100 $ ‘a atıfta bulunuyor ve onarımının iki veya üç saat süreceğini söyledi. Diğerleri onarımın üç güne kadar süreceğini ve 140 veya 180 dolara atıfta bulunacağını söyledi.

Bir yanıt yazın